Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja? 20 hetes...

Miért csinálja? 20 hetes kisfiam jóideje úgy alszik el, hogy a fejére húz valamit (lesötétített szobában alszik napközben is).

Figyelt kérdés
Vagy a feje alatt levő pelust, vagy a csörgő fejű rongyiját, ha ezeket nem találja, akkor a hálózsákjával próbálkozik. Mindig figyelem, nehogy túlzottan az arcába nyomja, s ne kapjon levegőt. Rossz szokás csak?
2011. jún. 23. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:

A fene tudja, de az én fiam addig el sem alszik, amíg nincs ott az egyik felén a rongyija, a másik felén pedig a plüss nyuszija. Volt, hogy szinte mindent a fejére húzott.

Ha nincs semmi az ágyában, akkor addig kiabál, amíg nincs ott a rongyija. Az arcába tolja és már szunyál is.

Próbálom mindig kicsit elhúzni onnan, de visszarakja. Nem aggódom miatta, eddig semmi gondot nem okozott.

2011. jún. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
3 hónapos a kislányom és kb 4-5 hete ő is elkezdte a "smúzolást". Addig el sem alszik még az ölemben sem, míg le nem takarom az arcát egy textil pelussal. A kiságyban is amit művel...! Hát elképesztő! Ha nem rakok be neki pelust, nem alszik el, ha meg berakom, attól félek megfojtja magát. Anyukám mesélte, hogy a nővérem is pont ilyen bújós volt, elkönyveltük, hogy az ő vérét örökölte. :D
2011. jún. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kisfiam is ezt csinálja pár hete - még harminc fokban is, a legpuhább, ugyanakkor legmelegebb takarójával. Ha félálomban megpróbálom lehúzni az arcocskájáról, összerezzen és már vissza is igazítja.
2011. jún. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom már 6 éves lesz, de dettó ugyanez volt nála is. Pár hetes kora óta úgy aludt, hogy az arcába húzta a kis pelust. Anélkül nem volt hajlandó aludni. Anélkül mintha le akart volna esni az ágyról, olyan mozdulatokat is tett, mint aki mindjárt elrepül. :) Szerintem a biztonságérzet is közrejátszik ebben. De aztán ezt elhagyta kb. 1 éves korában.
2011. jún. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Kiskoromban én is ezt csináltam. Úgy vélem én is, hogy biztonságérzetet ad. Plusz, a teteruhámat(textilpelus) azért tettem az arcomra, mert puha volt, és jo volt az illata. A fejemre a takarót pedig azért, mert féltem, az ágy végén lévő "szörnyektől", hogy megfojtanak, vagy elvágják a torkom...Ki lehet nőni, de szerintem az sem vészes, ha valaki 10 éves korában is teteruhával alszik.

2011. júl. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!