Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy a páromból...

Mit tegyek, hogy a páromból jobb apa legyen és többet foglakozzon a lánykájával?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, van egy 3hetes kislányom. fiatal anya vagyok,az apukával(18) elég erős családi háttérel rendelkezünk.amikor megtudtam h terhes vagyok egyből az abortuszra gondoltam, de a szölők azt mondták h mindenben támogatnak és melettünk állnak. a párom nem akarta ezt a babát meg nagyon én sem,azt mondta h neki tökéletes élet van bulizik együtt lóg a haverpokkal, sopphingól, egy igazi menő "pláza kandúr"élstét éli.mindenünk megvan új kocsik,új lakás,a legmodernebb gyerek cuccok.nagyon nagy a szabadségom és neki is hétköznap sulee-ba vagyok addig a kicsi a valameik mamával van,és a szombatunk is szabad, de a barátom még sem boldog ha otthon vagyunk hétköznaponként és már a gyerek is velünk van nem is érdekil, áthívja a haverjait átmennek az egyik szobába gépezni.én addig a gyerek mellet tanulok a másnapra takarítok meg ellátom a kicsit.

vannak néáha alkalmak amikor csak úgy magától eszébe jut h van egy lánya és akkor felveszi és elbabázgat vele de ez nagyon ritka. már mondtam neki h többet törődjön a babával de semmi, mintha a falnak beszélnék.mit tegyek h a páromból jobb apa legyen és többet foglakozzon a lánykájával?


2008. febr. 24. 10:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom mit tudnál tenni, mert ez neki kell éreznie, hogy apa AKAR lenni. Ilyen fiatalon még tényleg azokon kell járnia az agyának, amiken jár is (buli, haverok stb.) Sajnos nagyon rossz a helyzet, mert már megvan a "probléma" és erre nagyon nehéz megoldást találni. Szerintem védekeznetek kellett volna, még mindketten nagyon fiatalok voltatok egy babához!
2008. febr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Abból amit írtál, nekem az jön le, hogy még mindig nem fogadta el helyzetet, még nem törődött bele, hogy már apa. Lehet, hogy a szüleiteknek nem kellett volna ennyire erőltetni a babát, bár jó látni, hogy vannak olyan szülők, akik ennyire segítőkészen állnak a dolgok elébe, főleg hogy ilyen fiatalok vagytok még. Szerintem a párod most úgy érzi, hogy megfosztották őt az eddigi életétől. Még neki is hozzá kell szoknia ehhez az egészhez, ne erőltesd, hogy foglalkozzon vele többet, ha nem akar. Biztos, hogy valahol szereti a babát, hiszen mégiscsak az övé, de haragszik is, hogy megváltozott miatta az élete. Légy türelemmel vele, ha ő megbékél, akkor minden rendben lesz.
2008. febr. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ő egy 18 éves elkényeztett hülyegyerek.A 18 éves fiúk 99%a nem érett még egy gyerekhez.A férjemnek 27 évesen esett le,hogy ő szeretne apa lenni.Sajna semmit nem tudsz tenni...Próbálhatsz vele beszélni,de mindaddig,amíg a nagyszülők,mind anyagilag mind segítségben (már elnézést a szóért,de) kinyalják a seggeteket addig nem tudsz mit tenni.A srác azt sem tudja,hogy mit jelent,ha valamire is neki kell megkeresni a pénzt!Te egy kicsit felnőttél,mert benned volt a baba,te érezted a szülés fájdalmait...ez megvan nálunk is azért,de nem ennyire erősen,mert ő nem érzi,ah vet egy bukfencet odabent,vagy éppen kitolja a fenekét a hasam valamelyik részén,ő majd akkor lesz apa,ha megszületik a gyerek.

Sajnos úgy gondolom,hogy ha a szüleitek magatokra hagynának titeket ő is lepattanna,mert nem tud semmiért sem felelősséget vállalni.Nah ez történik,amikor a szülők felelőtlenül beleavatkoznak.Nem akarlak elkeseríteni,de ha nem változik,akkor neked sem lesz jobb,mert soha nem számíthatsz rá.Vagy azt várja,hogy majd anyuka meg apuka folyamatosan löki a pénzt ő meg egy plázában vakargatja a tökeit,miközben te otthon babázol,háztartást vezetsz és tanulsz?Lehet csak az én lázongó vérem az,de nem hagynám,és nem is hagyom!

Tudom min mész keresztül,mert én ugyan leérettségiztem már,de még van 1,5 évem diplomáig,van egy lakásunk,ami ugyan nem új,de legalább a sajátunk.Én még dolgozom is,de baba a pocakban van egyelőre.Felét nem bírnám,ha a párom nem segítene a takarításban,vagy a bevásárlásban.

Csak azzal érhetsz el valamit,ha sikerül neki elmagyarázni,hogy nem egy igásló vagy,akinek mindent meg kell tennie,hanem egy nő,akinek nem az a feladata,hogy otthon robotoljon,míg a pasija éppen a pénzt veri el a haverokkal.Meg hogy néha te is szeretnél kimozdulni vele meg a babával.Meg kell neki tanítani,hogy vannak családi programok.Döglés a Margit-szigeten,vagy éppen egy hétvége egy csendes pihenő faluban.Meg kell értenie mit is jelent apának lenni,ez csak úgy sikerülhet,ha leülsz vele,és tabuk és félelmek nélkül elmondod neki,hogy ez így nem mehet tovább.

Édesanyámék is így voltak,elváltak 10év után.(Ebből az utolsó 3-4 már katasztrófa volt.)Párom édesanyja szintén ebben a szituban volt,idegileg tönkrement és bele is halt az alkoholizmusba...és még sorolhatnám azokat az ismerősöket,akik tönkrementek egy rossz házasságba.Van olyan ismerősöm,akikre a szülei eröltették a babát.A férfi most nyáron halt meg a drogtól.Más ha a pár is akarja!Akkor általában,persze biztos itt is lennének ellenpéldák,de boldog család szokott kialakulni,sok gyerekkel,és szerelemmel.Ugyan nincsenek agyondiplomázva,mert a gyerek mellett nincs idő,de attól még megélnek......

2008. febr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy szerencsétek, hogy így el vagytok eresztve anyagilag. Szerintem nem csak ő, de te sem vagy még érett egy gyerekre. Csak két évvel vagyok nálatok idősebb, de négy hónapos babám mellett most volt először alkalmam elmenni hétvégén egy estére, és eszembe sem jutott volna, hogy nekem minden szombat kéne, meg hogy délelőtt suliba járjak - levelzős vagyok -, szóval neked sem kéne panaszkodni az apukára, hiszen amit te csinálsz, az sem valami nagy anyai teljesítmény. Szerintem nektek még nem kellett volna baba, főleg, mert írod, hogy nem is akartátok megtartani. Ha a nagyszülők miatt tartottátok csak meg, az nagy hiba volt. Mindegy, ha már egyszer megvan a baba, akkor legalább neked mindent meg kéne tenni, hogy téged tekintsen anyjának, és ne a nagyikat. Érdekes, hogy azt kérdezed, mit kéne tenni, hogy a párodból jobb apa legyen. Nektek még így is mindent a seggetek alá raktak, mégsem vagytok boldogok, más meg majd megőrül, hogy a legszükségesebbeket meg tudja venni a babájának. Általában eszembe sem jutna ilyet tanácsolni, de mi lenne, ha elvállalná valamelyik nagyi a baba gyámságát és ő nevelné? Végülis a születiek kardoskodtak amellett, hogy megtartsátok. Nektek meg nem ártana elgondolkodni rajta, hogy felnőttek vagytok-e, vagy még csak "sulee-ba" járó tinik.
2008. febr. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Miközben a kérdésedet olvastam azon töprengtem nem akarod -e az anyai felelősséget valaki másra hárítani.Szerintem fel sem tudod fogni milyen szerencséd van ott vannak a nagyszülők segítségnek(szerintem ugranak bármely kérésre) az anyagi jólétetek is meg van alapozva.

Én nem bírálni akarlak de gondoltál már arra milyen lenne ezt segítség nélkül csinálni szűkös anyagi keretek mellett?

Azzal törődj hogy legyél jó anya figyelj a Kislányodra, ne legyél depressziós elkényeztetett plázacica.

Hidd el nagyon nagy boldogság egy gyermek és neked lehet hogy fiatalon kellett felnőnőd de valahol ezt Te is így akartad!!

2008. febr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolatban tekerd vissza kicsit az idő kerekét! Ott vagy terhesen, a barátoddal karöltve, csak képzeld el azt, hogy nincs kocsi, lakás, szülői, anyagi támogatás, iskolába jártok. Te megszülöd a gyereket, de nincs aki vigyázzon rá, tehát abba kell hagynod a sulit. A barátod megkéred menjen el dolgozni, mert éhen haltok a segélyekből.. Szerinted ott lenne most veled, ha nincs a kényelmes, nemtörődöm semmivel típusú élete??? Szerintem már árkon-bokron túl lenne, úgy menekülne a helyzet elől. Sajnálom, hogy más apukák, akik mellesleg maguk keresik meg a pénzt, éjt nappallá téve kell, hogy dolgozzanak a családjukért, alig vannak otthon, hogy ki tudják fizetni a számlákat, a pelenkát, meg a kaját és ez az "apuka" meg szórakozik két ember életével is, ráadásul szülői segítséggel!!! Azt hiszem, nem sok esély van rá, hogy apa legyen. Sajnálom, ha megbántalak, de a jövőtök nem fest túl rózsásan. Sajnálom...
2008. febr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A kettővel ezelőtti választ én írtam. Csak annyival szeretném kiegészíteni, hogy hidd el, nem az irígység íratja velem ezt, de én húsz évesen, egyedül nevelem a fiam, boldog vagyok, hogy anyukám olyan rendes, hogy tud nekünk egy szobát biztosítani, ahol két évig lakhatunk, addig én mindent megteszek, hogy meglegyen az érettségim, hogy a GYED után ne egy gyorsétterembe kelljen visszamennem dolgozni, minden pénzt a fiamra költök és közben próbálok spórolni arra, hogy meglegyen az önerő és két év múlva felvehessek lakáshitelt. Akkor már csak azt nem értem, hogy neked mi a problémád??? Ott ülsz a kényelmes, új lakásban, megvan minden, ami kell. Elhiszem, hogy nem könnyű úgy megírni a másnapi leckét, hogy közben ott a baba is, de te legalább délelőtt ott ülhetsz az iskolában, nem magadnak kell elmagyarázni mondjuk a matekot, hanem lemondja a tanár. Én mindezt egyedül próbálom megérteni és negyedévente vizsgázom, akár megértettem az anyagot egyedül, akár nem. Egyáltalán, hogy tudsz szoptatni, ha már három héttel szülés után suliba jársz, meg hétvégén szórakozni? Te úgy érzed, normális ez a helyzet? Talán a te szüleid téged így neveltek fel?

Le kell szögeznem, nem irígykedek rád, én valahol örülök is neki, hogy mindent magamnak kell megszereznem, így legalább amim van, azt már tudom értékelni. Én is sokat jártam buliba régen, volt, hogy hetekre eltűntem, a sulit lesz*rtam, de hogy meglett a baba, legalább rájöttem, hogy más dolgom is van az életben. Szóval én nem kívánnék magamnak olyan életet, ahol mindent készen kapok. Csak annyit akarok ezzel mondani, hogy más boldogan "cserélne" veled, de te, aki benne élsz ebben, egyáltalán nem értékeled azt, amid van, hanem azon sírsz, hogy a párod még nálad is gyerekebb. Legalább te nőlj már fel!!!

2008. febr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hogy tudsz te nyugodt lelkiismerettel a padba ülni,miközben a gyerekedre más vigyáz?

Én bele is őrültem volna,hacsak 1órára másra kellett volna hagyjam.Másfél éves volt,mikor először rábíztam anyámra egy kis időre,akkor is annyira hiányzott,hogy 2 óra múlva rohantam érte.De ez még nem elég,a szombat is a tiéd.Minek kellett nektek ez a gyerek??Kit tekint az a szegény kicsi az anyjának?Nem beszélve arról,hogy normális apja sincs.

A szüleitek is mit hittek?Hogy elég egy gyereknek az anyagi jólét??A lelki élete senkinek sem fontos?

Egy gyereknek elsősorban szerető szülőkre van szüksége.

Ja,és nagyon egyet értek azzal,aki azt írta,ha nektek magatoknak kellene önállóan megélnetek,apuka árkon-bokron túl lenne már:-((

Én nagyon sajnállak téged is,de szegény kislányodat mégjobban.

2008. febr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
attól a perctől fogva, hogy a megszületése mellett döntöttél -akár te, akár a szüleid- minden percéért felelős vagy!! biztosan nem lehet könnyű, csak tudod hány ezer ember van, aki mindent megadna egy ilyen édes "teherért" te pedig igy elszalasztod az anyaság legszebb pillanatait...
2008. febr. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egy gyermeket nem a nagyszülőknek kell akarni, hanem a szülőknek, vagyis nektek. Miért hallgattál rájuk ha te sem akartad a kicsit. Főleg ha tanulsz még!? Ráértetek volna és amit írtál kiderül, hogy párod sem akarta a gyereket. Nem hiszem, hogy rá tudod venni a babázásra.

Az én párom 33 éves és második gyermeke Márta lányom. Mikor pár hónapos volt nem nagyon törődött vele. Most, hogy már tud a külvilágról - 5 hónapos - kezd vele többet foglalkozni. Próbáld meg néha magára hagyni a babával. Neked is jogod van kikapcsolódni pár órát. Ha szoptatsz akkor pár órád van, de ilyenkor hagy őket egyedül. Próbáld ki, nálam bevállt.

2008. márc. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!