Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ébred minden éjjel...

Csill79 kérdése:

Miért ébred minden éjjel kb.15-ször? Ötletek?

Figyelt kérdés
Kislányom 28.-án lesz 8 hónapos.Volt kb 3 hónap amikor végig aludta az éjszakát,vagy max 1-szer kelt.Most már több mint 1 hónapja nagyon sokszor kel éjjel és sír.Folyamatosan kap vizet vagy cumit,de muszály megetetnem,mert van,hogy csak akkor alszik tovább.Nagyon fárasztó ez így.Amúgy nagyon jó baba,de az altatás is horror,van,hogy 1 órát üvőlt mire elalszik,persze bemegyek folyamatosan hozzá.Nem hiszem,hogy a foga lenne,de még nincs neki 1 sem.Hogy tudnám leszoktatni a sokszori kelésről?Nektek mi vált be?Ja és 1 szobában alszunk.
2011. jún. 22. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne fog?
2011. jún. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pedig lehet, hogy a foga, és az is elképzelhető, hogy több jön egyszerre, azért szenvedi meg ennyire.

Próbálj meg neki homeopátiás viburcol kúpot adni, nálunk egész jól lecsökkentette az ébredések számát fogzáskor. Most is azt használjuk, az első őrlő foga jön a fiamnak, és ha nem adok neki kúpot, ő is kel 6-7 alkalommal minimum, így meg csak 2x.

A másik ötletem, hogy esetleg szeparációs szorongás. Ebben a korban már elkezdődhet, és ilyenkor éjjel mégjobban vágynak az anyukájuk közelségére a babák, ezért is lehet, hogy ilyenkor muszáj kivenned a kiságyból és megetetni, mert csak így nyugszik meg, ha hozzád bújhat. Esetleg azt megpróbálhatod, hogy magad mellé veszed pár napig az ágyba, hátha így nyugodtabb lesz, ha ennyire közel lehet hozzád éjjel.

2011. jún. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt írod, hogy 8 hónapos. Hát igen, ez az a kor, amikor már elég nagyok és okosak, de meg kell tanítani őket aludni. A sokszori ébredés lehet annak az oka, hogy nem eszik eleget lefekvés előtt. A rossz elalvás, meg az, hogy ő most jött rá, hogy "ja anya elment mellőlem, mi lesz most velem?". De persze a megoldás nem az , hogy ott vagy vele elalvásig és tutujgatod, mert gondolj csak bele. "Anya itt van, amikor elalszok, de vajon itt van-e utána is?" Nyugtalan alvás (mint amikor az elején te is sokszor felébredtél éjjel, hogy minden rendben van-e a kicsivel), sok ellenőrzés, ébredés a részéről. És valóban, anya nincs ott. Ezt a kitolás.
2011. jún. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14:04-es vagyok. Tehát szerintem tanítsd meg aludni. Ő is jól jár vele.
2011. jún. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bizony lehet, hogy a foga, szerintem ezzel kezd. Vegyél vmi kenőcsöt, vagy bogyót, amit ilyenkor szoktak adni,és ha nem kel, akkor ez volt a probléma.

Másik ami még lehet, eszik elég szilárd kaját napközben, mert lehet, hogy éhes.

2011. jún. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet a foga,a meleg,a szeparációs szorongás,vagy mozgásfejlődés(attól függ hol tart benne),vagy minden együtt.
2011. jún. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,de nem lettem okosabb:(Szep.szor.szerintem azért nem,mert nap közben simán elvan egyedül.A foga azért nem,mert kenem folyamatosan az inyét és nincs bedagadva,és más jelét sem látom.Az alvásra tanításról annyit,hogy születése óta egyedül alszik el a kiságyában.Néha nehezebben,néha 5 perc alatt.Én a mozgásfejlődésre tippelek,mert kb 1-1,5 hónap alatt tanult meg ülni,kúszni,mászni és állni.Remélem hamarosan jobb lesz,mert így nagyon fárasztó:(
2011. jún. 22. 23:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!