Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A beszéd "előfeltétele" a...

A beszéd "előfeltétele" a szobatisztaságnak?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha nem beszél még ne is reménykedjek, hogy szobatiszta lehet...
2011. jún. 22. 12:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

teljesen jól csinálja, ennyi idősen ráér ismerkedni a bilivel.

nem szabad erőltetni. az ha ráülteted fél órákra, erőltetés. nem szobatiszta lesz hanem rákényszerítik a bilire. ez nem jó, visszaüthet később

2011. jún. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
De szeretem az ilyen okostojásokat, mint a drága 46%-os... és elmondanád, hogy azzal a gyerekkel, aki lassan 21 hónaposan üvölt, sír, ha ráültetem a bilire vagy wc-szűkítőre, pattan le a biliről, le akar szállni a wc-ről is, (pedig már jó ideje próbálgatjuk, nem tegnap kezdtem, elhiheted), mi a hála Istent csináljak? Talán nyomjam rá? Erőszakkal? Hogy nagyobb kárt csinálhatnék ezzel az erőltetéssel, mint hasznot, az tuti.
2011. jún. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ja, és hozzáteszem BESZÉL 21 hónaposan, ismeri a pisi-kaki szavakat és jelentésüket, de előre nem tud szólni, csak utólag. Azt is csak akkor, ha éppen úgy tartja a kedve. Egyik nap szólt, hogy kakilt, másik nap nem. Ha kisgatyót adok rá, simán bepisil, majd néz le magára, és mondja, hogy folyik. 2 percenként nem állíthatom a fa tövébe, hátha éppen fog pisilni... szóval baromság, amit írtál, kedves 46%-os (anyuka???).
2011. jún. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
46%-os válaszoló nem normális...
2011. jún. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
A múltkor hallottam a TV-ben, hogy a gyerek értelmi képessége nem azonos a szobatisztasággal való érettségre, szóval attól. hogy egy gyerek oko és tud beszélni egyáltalán nem biztos, hogy érett már a szobatisztaságra. 46 % válaszoló lehet, hogy neked így bejött a szobatisztaságra nevelés, az hogy félóránként bilire teszed és vagy van eredmény vagy nincs az nem szobatisztaság. Szobatiszta akkor lesz egy gyerek, ha érzi, hogy pisilni kell jelzi, tudja tartani a bilig v WC ig és ha már ráült tudja írányítani a pisit v kakit.
2011. jún. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Komolyan van ideje valakinek félóránként bilire rohangálni a gyerekkel...? Na, én inkább várok a gyerek hajlandóságára. És biztos, hogy nem a beszéd az előfeltétele a szobatisztaságnak, hanem az értelmi képesség, hogy valahogy kifejezze, mit akar, és megértse, hogy a szülő mi a fenét akar tőle...
2011. jún. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek akkor várok és próbálkozom, hátha...
2011. jún. 23. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!