Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A beszéd "előfeltétele" a...

A beszéd "előfeltétele" a szobatisztaságnak?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha nem beszél még ne is reménykedjek, hogy szobatiszta lehet...
2011. jún. 22. 12:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Nézd ez azért furcsa kérdés, mert egy évesen már beszél egy kisgyermek, de szobatisztaságot ne várj tőle.


Nem is igazán értem, hogyan gondolod ezt.

2011. jún. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Határozottan: nem így van:)

A kisfiam egyik bölcsis társa 2 évesen teljesen szobatiszta volt, de egy árva értelmes szót sem szólt. Még most, háromévesen is csak rövid mondatokat mond.

2011. jún. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem, mi az hogy 2 évesen teljesen szobatiszta?? Ennek normálisnak kéne lennie, nem??? Egy 2 éves gyereknek már illik nem pelenkában lennie.


Az enyém 17 hós volt mikor levettük róla májusban és juniusban már éjjel se volt rajta. És beszélt.

2011. jún. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

"egy évesen már beszél egy kisgyermek"


Újabb bizonyíték, hogy mennyire le van maradva a gyerekem... :(((

16 hónaposan egy értelmes szava sincs!


Számomra is érdekes a kérdésed, mert én is azon tanakodom, hogy hogyan állhatnánk neki a szobatisztaságra szoktatásnak, ha nem tudja elmondani, hogy pisilt, kakilt, bármit csinált.

Mindenhol azt olvasom, hogy akkor van értelme nekifogni a pelus levételnek, ha a gyerek szól, hogy kakilt. Na de ha nem szól a gyerek? Nem jelzi sehogy sem, hogy bekakilt???

2011. jún. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

szerintem kell tudnia ha nem is beszélni de megértetnie, hogy pisilnie/kakilnia kell.


előző válaszoló, nem, nem kell 2 évesnek szobatisztának lennie. 3 évesnek kell/kéne.... ez olyan, hogy a te 17 hónaposod nem beszélt, enyém igen, akkor kéne már a tiédnek is?

2011. jún. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
bocs, közben jött még komment, szóval az előtti válaszolónak írtam
2011. jún. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
21 hónapos a fiam, már 1 hónapja szokja a pelenka nélküli életet, viszont csak kb. 5 szót mond (pisi-kaki nincs közte). Ő nem is szól, csak megy és ráül a bilire, ha pisilnie-kakilnia kell.
2011. jún. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb egy éves NEM beszél értelmesen...a hangutánzó szavak meg pár szó nagyjából kimondása szerintem nem számít értelmes beszédnek:)

És nagyon sok gyerek van aki 18 hónaposan-2 évesen is max pár szót tud, főleg fiúkra jellemző.

De ez nem jelent semmit (szerencsére).

Illetve ez hogy 2 évesen illik nem pelenkásnak lennie...hát ez se feltétlen van így ( lehet lepontozni) :) fölösleges ilyenekkel sokkolni egymást a szülőknek.

Az én fiam 2.5 évesen kezdett el beszélni (előtte szavakat se nagyon mondott) és 2.5 évesen lett egy hét alatt szobatiszta is. Első szavai között volt a pisi mivel értette mit kérek-várok tőle így szólt hogy pi majd hogy pisi mikor kellett neki, és valóban mentünk is, tartotta a wc-ig stb. semmi gond nem volt.

A lányom 18 hónapos már rövid mondatokban beszél, van hogy sikerül bilibe pisilni, szóval a gyerekek nagyon eltérőek lehetnek etéren IS.

2011. jún. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy illik vagy nem illik pelenkát hordani. Vagy érett a gyerek erre, vagy nem. A lányom 19 hós lesz, ma vettem neki bilit, hogy ismerkedjen vele. Miután pisilt, szólt, hogy pisi, de ha kaki van, arra azt mondja nincs. Mostanában neki még az is nem, ha valami igen. Azért szerintem, ha már egy gyerek érett a szobatisztaságra akkor valamilyen szinten tud kommunikálni. Ha más nem mutatja.
2011. jún. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

nem 19 hónaposan kell bilit venni neki, hogy ismerkedjen vele. Már vagy fél éve kellett volna.

És nem meg kell várni, hogy szóljon, ha kell neki, hanem tedd rá félóránként óránként,nem kell hogy sikerüljön, a láényeg hogy rögzüljön a dolog, és majd egy idő után szólni fog ha kell magától is. Az enyémekkel igy csináltam és 3 nap volt mig magától szólt és utána le is tettük a pelenkát.

2011. jún. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!