Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónaposan még nem fordul...

4 hónaposan még nem fordul oldalra sem a babám, másnál hogy alakult?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 17:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Még nem is kell. Minden baba másképp fejlődik. Van, amelyik kicsit hamarabb csinál egy mozgást, a másik később. Igazán a fordulás 6 hónapos kor körül átlagos. Nálunk a legidősebb (fiú) fél éves kora előtt pár nappal kezdett forogni. eleinte csak egyik, majd másik oldalra is... és pár nap alatt már profin csinálta. A lányom 5 hónaposan, a kicsi meg 4 körül... de ez is, mint írtam, gyerekfüggő..
2011. jún. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a Te babád egy kicsit pufi vagy lusta. A védőnőnek vagy a gyerekorvosnak mondtad? Ezt kérdezik is a 3. hónapos vizsgálaton. Tőlem legalábbis kérdezték, benne van az oltási könyvben.

Az enyém pontosan négy hónapos most. Hasra fordul, kb. 3 hete. Eddig még nem tudta kihúzni a kezét a teste alól, de néhány napja már ez is megy. Éjszaka a kiságyban körbe "mászkál". Felhúzza a lábát és teszi oldalra, így a teste is máshová és más pozícióba került.

2011. jún. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Első válaszolónak. Szerintem az oldalára azért már kellene fordulnia, ha hasra nem is fordul.
2011. jún. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt csak azért másoltam be, hogy lásd, a tól/-ig itt is működik. Pontosan mennyi idős a babád? Betöltötte már a 4 hónapot vagy csak lesz, különben az ilyen piciknél néhány nap is viharos fejlődést tud hozni... Tegyél a pici mellé érdekes, színes játékot, hátha megpróbálja elérni!

2011. jún. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam nem csinálta, csak reggel, mikor üres volt a pocija:)Akkor is csak 1-2szer.Nap közben egyáltalán nem fordult oldalra.

Aztán 6 hónaposan, szó szerint egymás után hátról hasra, aztán vissza fordult, aztán 1 hét szünet, utána meg nem lehetett megállítani:)7 hónaposan kezdett el kúszni, most 8 hós, és próbálkozik felállni négykézlábra, de mindeig összerogy:)Szóval ne aggódj, eltérő ütemben fejlődnek, nincs semmiről lemaradva:))

2011. jún. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, szerintem ne izgasd magad túlságosan, csak figyeld a babád!!Látni fogod, hogy fejlődik, az én fiam mellé egy egész mini cirkuszt lehetett volna tenni, az sem izgatta volna!!!Szóval ne aggódj, menni fog az:)
2011. jún. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
az én kisláynom pont 7 hos volt amikor megtanult forogni
2011. jún. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kislányom 4,5 hós, ő is csak elvétve fordul az oldalára, meg pedig csak úgy, ha belekapaszkodik a kezembe, de azt nagyon élvezi. Mikor hasra kerül, rögtön nevet. Szerintem egyszerűen csak lusta hozzá. A fordulást így a kezem segítségével hátról hasra gyakoroljuk. Hátha egyszer rájön, hogy egyedül is menne. Én ezen még nem aggódom. Olyat csinál napirenden, hogy akár 180 fokot is elfordul az éjszaka során.
2011. jún. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2 hónapos a leányzó és már fordul oldalra, de csak balra időnként. Viszont ő pici, most 3300 gram, kis súllyal született, és úgy tudom a pici súlyú babák pl. mozgékonyabbak, mert könnyebb a súlyuk ugye, amit mozgatni kell.
2011. jún. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

a miénk sem, fordul és ő is 4 hónapos.

Ne aggódj, majd fog.

2011. jún. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!