Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj az, ha a babám 6 hónaposan...

Baj az, ha a babám 6 hónaposan még oldalra sem tud fordulni? Nem kéne orvoshoz vinnem? Semmi mást nem tud csak a lábait kifeszíteni, azaz állni, ha tartom.

Figyelt kérdés
2010. júl. 14. 09:33
 1/6 anonim ***** válasza:

deveny.hu

Mutasd meg valakinek közülük, azért néhány dolgot kéne már csinálnia. Hasról-hátra és vissza fordulni, legalább kúszni, négykézláb állni és ringatózni.

2010. júl. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hát nem tudom, lehet nem ártana megkérdezned erről a védőnőt, meg a gyerekorvosotokat. Az még belefér, hogy nem tud átfordulni teljesen, -eltérő ütemben fejlődnek- de hogy még az oldalára se, azt nem tudom. nekünk ezt már 3 hósan nézték.

egyébként az én lányom most 4 hós és dobálja magát az oldalára meg vissza. Még ő se fordul át.

2010. júl. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szoktad hasra is tenni? Mert ha nem, ne is várd nagyon, hogy kússzon vagy esetleg másszon.... hason is kell lennie ahhoz, hogy erősödjenek a nyak-hát-vállizmok. Ha nem is szereti, de erőltetni kell. Minden nap pár perccel többet, amíg el nem kezd nyűglődni.

Tényleg nem ártana megmutatni védőnőnek/orvosnak, valószínűleg gyógytornát fognak javasolni. Elképzelhető, hogy merevek az izmai.

2010. júl. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát csatlakozom az előttem lévőkhöz. Jó lenne megmutatni valakinek.

Az én fiam már 2,5 hónapos korában hasról hanyat fordult, 5 hónapos korától már minden irányba. 6 hónaposan ült fel, 7 hónaposan felállt és lépegetni kezdett, 7,5 hónaposan kezdett mászni (kúszás 2napig ment, az is hátrafelé).

Ne állítsd, mert az nem jó neki, főleg ha nem csinál semmilyen forgást, azzal csak ártassz, ha tartod és áll.

2010. júl. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nézesd meg egy dévényes gyógytornásszal, ők értenek ehhez a legjobban!

Kúszni, mászni még egyáltalán nem kellene neki 6 hónaposan, de legalább oldalra fordulni már igen. Szerintem feszes a babád izomzata a leírtak alapján (vagy lehet hogy épp túl laza) és ennek a kezelését fél éves korig el kell kezdeni, hogy biztosan teljesen rendbejöjjön.Úgyhogy szerintem gyorsan nézessétek meg!

2010. júl. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,megfogadom.Irány a doki
2010. júl. 15. 14:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!