Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használnátok textil pelenkát...

Használnátok textil pelenkát az eldobható helyett?

Figyelt kérdés

Mindenki panaszkodik, milyen súlyos összegeket kell a pampersre költeni.

Azon gondolkodom, hogy miért nem használnak akkor textil pelenkát az emberek? Tudom, hogy nem olyan praktikus, hisz időigényes, áztatni, mosni, vasalni kell.

Viszont cserébe azok az ezresek a pénztárcában maradnak, és a környezetet is kímélnénk.


Nem vagyok még anyuka, távol állok még a gyerekvállalástól, így nem látok igazán bele a dologba. De mi is felnőttünk eldobható pelenka nélkül..


2011. jún. 18. 19:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én épp mostanában hallottam, hogy megint divatba jött, főleg a környezettudatos anyukák használják, hiszen az eldobható pelenka hatalmas teher a környezet számára...meg ha belegondolok, hogy pl a használt pelenkát plusz egy zacskóban dobják ki, akkor főleg. Nekem sincs még tervben a baba, de ha lesz, szerintem én is textilt fogok használni (és nem csak anyagi okokból)
2011. jún. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nem vennél pelenkát, de sajnos sokkal magasabb lenne az áram- és vízszámlád, nem beszélve a mosószer áráról... Én a legidősebbel még használtam régi típusú mosható pelenkát... hát, ne tudd meg! Sokkal kevesebb ideig bírta a babán, sűrűbben kellett cserélni, aztán áztatni, mosni, hipózni, öblíteni... Ne beszéljünk arról, hogy mennyi munka van vele! Ja! És, hogy mennyire terheled a környezetet a mosó- és öblítőszerekkel...

Igen, itt is van hulladék, de azt elégetik. A víztisztítás meg ugye nem olcsó :)

2011. jún. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

2 gyerek után mondhatom ,hogy NEM! Biztos nem mosnék annyi pisis- kakis pelust. Szerintem ha kiszámoljuk az energiát, vizet, mosószert és az időt amit mosással, teregetéssel, vasalással töltenék biztos az jönne ki, hogy olcsóbb az eldobható. És a víz és energia pazarlás sem jó a környezetnek. + több idő jut a gyerekekre.

Amúgy ettől függetlenül én is szelektíven gyűjtöm a szemetet.

2011. jún. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én nem használok textil arra a célra, csak a büfiztetésre, betakarásra, ha nagyon meleg van és a feje alá a kiságyba, ha megyünk az orvoshoz, akkor kapásból 3 van nálam, stb.


Van kb. 30 darabom. Több nekünk nem is kell. Mi eldobható pelust használunk.

Átgondoltam anno ezt a helyzetet, hogy megérné -e.. nos. nem tudom hol összegyűjteni a pisis, kakis pelenkáját, hogy kitudjam mosni egyszerre. Oké, lehet áztatni, de azt ki kell 'főzni', mert tele lehet kórokozókkal, erre meg a mosógép célszerűbb. 'üres' mosógépet nem indítok el, mert az szintén pazarlás lenne. Így nekem egyszerűbb az eldobható pelus. Ráadásul, szinte mindig otthon vagyunk, így kényelmi szempontból is az eldobható pelusra 'szavaztam'

2011. jún. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell Pampers-t venni, és akkor nem annyi a súlyos ezer... nekünk megfelelt az olcsóbb Tesco-s is (nem a gazdaságos, hanem a színes) így eszembe se jutott naponta órákat szívni a moshatóval.
2011. jún. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én az első gyerekemet még textillel pelenkáztam. Azért abba se kellett belehalni. 6-8 darab fogyott naponta, plusz amit a feje alátettem, stb. Kiöblítettük, és estig hipós vízben ázott. Aztán hatvan fokon kimostam még csak nem is külön, hanem az összes világos szennyessel együtt, jól kirázva teregettem, és a baba hat hetes kora után már nem vasaltam. Ja, és volt valami vékony papír jellegű betét amivel a kakit egyben ki lehetett szedni és kidobni.Szerencsére nem volt különösebben érzékeny bőrű a kislányom.

Automata mosógép nélkül elég macerás lett volna, de így nem volt olyan szörnyű. Az eldobhatóval persze még ennyi munka sincs.

2011. jún. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

egyáltalán nem környezetkímélőbb (a mosás, a mosópor, az öblítő, áram...) és nem is sokkal olcsóbb (víz, mosószer, öblítő, folttisztító, ágnesbetét)

viszont a babának nagyon kényelmetlen, az első pisilés után cserélni kell mert kiázik a bőre, a kaki kifolyik így nem csak a pelust kell cserélni hanem az egész ruhatárat, stb.

persze a mérleg lehet, hogy egy kicsit a környezetkímélőbb és takarékosság felé billen de ezek mellett plusz az idő amit í mosással, teregetéssel, vasalással, és a fél óránkénti cserélgetésekkel megy el, nem éri meg nekem

2011. jún. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Erre szokták azt mondani,hogy az idő pénz. nekem nem érné meg ennyit vacakolni ,akkor sem ha olcsóbb..Bár valaki jól írta,mosni vasalni sokat kell,ugyhogy lehet,hogy nem is lenne annyival olcsóbb mint azt a legtöbb ember elképzeli.

Az biztos,hogy nekem kedvem/erőm sem lenne ennyit tökölni a pelenkákkal vagy 2-3 évig..

2011. jún. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

Nem! Anyám is azt mondta, hogy aki kitalálta az eldobható pelust, aranyba öntené a kezét! :D

Az egyik legjobb dolog, amit kitaláltak - szerintem is.

Másrészt nem feltétlen jön ki az ember olcsóbban.

A víz nálunk iszonyat drága, + mosószer, áram. Ott lassan ott is vagyunk...

2011. jún. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Használok. A szemétmennyiség rettentett el, kipróbáltam, teljesen bevált (és azóta négy anyukát már "megfertőztem" a környezetemben:D )


Néhány tévhit tisztázása:

-Nem kell vele órákat szívni naponta

-Nem kell, sőt tilos hozzá öblítőt használni

-nem kell ágnesbetét

-nem kell folttisztító

-nem kell hypo

-nem kell vasalni

-nem kell kifőzni. (Az ecet kiváló fertőtlenítő, mielőtt vki azt hinné tiszta gomba és pirosság a gyerekem bőre. Két éves és nem pirosság egyszer sem.)

-Ezek a textilpelenkák is mások, mint 20-30 évvel ezelőtt voltak, a technika itt is sokat fejlődik. No meg a mosógépek is sokat fejlődtek.


Időnként persze használunk eldobhatót is, ha pl. elutazunk, tehát össze tudom hasonlítani. Nem kell többet cserélni a moshatósban, gyerek viselkedésén/mozgásán semmi különbség,


A környezeti terheléssel kapcsolatban meg inkább a konkrét számok beszéljenek: (meg úgy egyáltalán az egész blogot ajánlom:) )

[link]

2011. jún. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!