Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9hós babámat most mibe fektess...

9hós babámat most mibe fektessem? A kiságy kicsi. Folyt.

Figyelt kérdés

9 hós a kisfiam és a kiságyak közül is a nagyobb van.Mostanában mindig az oldalán fekszik és beakad a keze a keze a rácsokba.Vagy arr aébredt nem fér el....

Most a farácsos járókába alszik, ami jó lenne, mert nagy.Csak ezt kölcsön kaptuk és nem egy mai darab és nyikorog a fa, amire szintén felébred.Pedig jó alá párnáztam.A járókába meg 360 fokba fordul, nagy a hely.Hasra fordul arra ébred.

De akkor most min aludjon.Már azon gondolkodom leköltöztetem a földre (szivacson persze).De ha forog legurul róla, körbeforogja a szobát.:-)

Meg nyáron el is menne de télen?

Van neki rendes felnőtt ágya,de abba nem akarom tenni, mert fel tud ülni és leesik róla.Az már csak akkor jó ha tudatosan le tud jönni.(1,5 évesen)Akkor most mibe tegyen.Járókát nem veszek újat, erre a kisidőre.

Ötletek??


2011. jún. 17. 22:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam 10 hónapos volt amikor normál ágyat vettünk neki és egy ilyen leesés gátlót,nálunk bevált,nem esett le róla.

[link]

2011. jún. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

vegyél egy nagy francia ágyat és rácsozd körbe ;)

félre a tréfát :) ha ahhoz szoktatod, hogy nagy helyen aludjon akkor ez lesz az igénye. vagy beteszed a kiságyba és pár éjszaka megszokja. tegyél fel rácsvédőt akkor nem tudja kidugni a kezét. a babák különben is szeretnek "felkenődve" aludni a kiságy oldalára, az anyaméhre emlékezteti őket :)

2011. jún. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is a rácsvédőt javaslom, lányom is pörög forog, fejtől lábig alszik, percenként átköltözik az ágy másik végébe. Én magam varrtam a rácsvédőt, majdnem körbeér, egy kis részt hagytam, hogy amíg pici volt, kilásson. Azért így is kidugdossa a kezét, lábát, de visszahúzza. Szerintem hamar túl lesz ezen, megszokja a határokat, tudni fogja még álmában is, hogy meddig mehet, mint ahogy mi felnőttek sem gurulunk le nap mint nap az ágyunkról.

Nekem pl volt már olyan, hogy nyaralásnál majdnem leestem, mert nem tudtam mi merre.

2011. jún. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt csak te érzed problémának a gyerek nem. Nálunk is a fiam egyfolytában pörög-forog, hol a keze, hol a lába, hol egyszerre mindkettő:) lóg ki a rácsok között. van, hogy iszonyat nagyot koccan a feje a rácsokon, de meg se rezzen. persze eleinte mi is aggódtunk, de hát semmi baja.

Ha nagy helyhez szoktatod, akkor csak nehezebb lesz visszaszoktatni újra a normál keretek közé.

2011. jún. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

60*120-as ágya van a lányomnak, aki 2 éves és 93 cm!


Körbe rácsvédő (most már egyik oldaláról levettük, mert a rácsot is levettük) soha nem volt gond. Egyébként minden éjjel többször körbemássza az ágyat, és a végében keresztbe fordulva szeret aludni!


Eleddig 2 alkalommal mikor levettük huppant le (párnák voltak az ágy mellett és 14 hónapos volt) de onnantól már leesésgátló sem kell, arrafelé nem mászik el, max a lába lóg le :)

2011. jún. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát, ha én olyan hálós leesésgátlót tennék, akkor tuti az ágy végében dobna egy fejest a fiam, szintén csak 10 hónapos, de mindenhol feláll és átbillen.

Szerintem hagyd, hogy megtapasztalja a "korlátait" Pár éjszaka és talán rendeződik. Sajna jobb ötletem nincs...

2011. jún. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Amint már írtam van nagy ágya amin van leesésgátló.Én attól félek hogy mikor felébred fel akar állni és pofára esik.Nem én érzem csak problémának, mert erre ébred fel éjszaka kb 4x.Így elég nehéz.
2011. jún. 18. 08:45
 8/13 anonim ***** válasza:

igen, most erre ébred fel. ha marad a kiságy akkor meg fogja szokni és nem ébred fel. vagy veszel neki egy bazi nagy járókát, egy idő után ott is arra fog felkelni, hogy a szélén van, aztán szivacsot teszel a földre, majd kettőt, majd hármat és végül arra ébredsz, hogy az egész lakásotok az 1 éves gyerek hálószobája mert "nem fért el"


persze te döntesz de ha így állsz hozzá, mindig nagyobb és nagyobb kell.


nekünk 60*120as kiságyunk van, fiam 90cm, minden éjszaka a sarokban keresztbe fordulva alszik.

2011. jún. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mint mar irtak tobben a racsvedo a megoldas, idovel megszokja, a lanyom is 9 hos, es nem azert kel fel ejjel 3 4 szer mert odacsapja magat a racshoz hanem mert olyan a kedve, szomjas, stb es ez 4 honapos kora ota tart, miota fogzik.
2011. jún. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kössz a tanácsokat!

Megpróbálom a rácsvédőt.A kiságyat már nem teszem vissza.

2011. jún. 18. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!