Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korig nem ajánlot...

Hány hónapos korig nem ajánlott homokozóba engedni a babát?

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 10:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

én sem értek egyet a 11.31-essel, nagyon nem

kisfiam mióta ülni tud homokozóba jár, nyáron a feje tetejétől a talpáig homokos, sáros volt, és? nem lett semmi baja, 2 éves, eddig a legnagyobb betegsége 2 napos láz volt! pedig már párszor a száját is teletömte homokkal :(

Ellenben a múltkor láttam egy anyukát a kislányával. Már 30 fok volt, az én gyerekem pólóban sortban túrta a homokot, a kislányon hosszú nadrág, és harisnya volt!!! a homokozókészlete olyan tiszta, mintha most vették volna a boltban, az orrából meg dőlt a sárga trutyi :((

Szerinte többet ártasz vele, mint használsz ha megpróbálod steril körülmények között nevelni agyereket!

Egy idősebb ismerősöm a múltkor ezt mondta: Egy gyerek vagy tiszta vagy boldog! :)

2011. jún. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

1. a madarakat csak úgy odaírtam, amit meg is jegyeztem

2. az egyik miért zárja ki a másikat? azaz attól, hogy nem szeretném, hogy macskaszarban tunkoljon, attól miért lenne sterilen nevelve? miért nem foghatná a faleveleket, bogarakat? persze az is koszos, írjátok, de mégsem konkrétan macskapiszok. Láttam elég ilyen homokozót és dokumentum filmet az így összeszedhető nem ártalmatlan bacikról. Csak egy példa: vakság. Na de biztos én vagyok a hülye. Én a helyetekben örülnék, hogy eddig nem volt gond.

Gyorsan leírtatok szélsőségesnek. Nem nevelem sterilen, de aláírom, hogy valószínű jobban féltem, mint más többgyerekes anyuka, hiszen nekem ő az első és köztudott, hogy akkor az anyukák még óvatosabbak.

Nem értem miért támadtatok úgy le, mint ha bárkit is bántottam volna. Csak egy vélemény volt

2011. jún. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Amúgy nem akartam azzal verni a mellemet, hogy vezető képviselők vagyunk a koraszülött-csecsemő ellátásban és látok dolgokat a gyermek és intenzív osztályon, mivel ugye lélegeztetőket is szállítunk. És általában tudjuk, hogy miért került oda a szegény baba, kisgyermek.

Biztos tudjátok, de ha mégsem: a homokot bányásszák és tele vannak különféle mikroorganizmusokkal, ha már a játszótéren szerzett trutyit nem is említem.

A lazaságot sem kell túlzásba vinni. Mindent ésszel kell csinálni. És mivel egészségügyisek vagyunk, tudjuk, hogyan erősítsük az immunrendszerét egy gyermeknek.

Visszatérve a kérdezőnek: ráérnél 2-3 éves korában homokozóba vinni. Addig is rengeteg dolog van, amivel megismertetheted.

2011. jún. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
csak azt mondd meg kérlek kedves 58%-os anyuka, hogy akkor miért van minden játszótéren homokozó ha ilyen veszélyes? miért nem tiltják be?????????
2011. jún. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

És miért derül ki játékokról évekkel később, hogy rákkeltőek?

Ha egyáltalán kiderül... Mert ugye egy csomó minden forgalomban van itt, ami máshol már be van tiltva.

Ez számomra is kérdés.

2011. jún. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Valószínű azért, mert nem tízből 8 gyerek lesz beteg, hanem tízből csak 1 és az kit érdekel.
2011. jún. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

1000%, hogy azt hiszitek innen vettem, amiket írtam, PEDIG NEM!!!

[link]

Csak bevágtam az első linket, amit találtam, hogy lehet, hogy mégsem vagyok tök hülye.

És erre biztos azt írjátok, hogy ti EU-s játszóterekről beszéltek. Na persze, mert azok csirkehálóval vannak körbevéve és lefedve...

2011. jún. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!