Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi kérdés. Te mit tennél?

Cumi kérdés. Te mit tennél?

Figyelt kérdés
5 napos a babám. Elég éber, már most sokat fent van, és nézelődik. Gyakran tömködi a kezét a szájába, mint ha cumizni szeretne. (nem éhes, és ilyenkor nem is sír) Cumit adtunk neki, nem szeretnénk ha az ujját szopná. Nem korai? Nem tudom mi lenne a helyes, adjam a cumit, vagy ne?!
2011. jún. 14. 07:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A cumiról sokszor nehezebb leszoktatni, mint az ujjszopásról. Ugyanis, ha picit nagyobb lesz, és elkezdi használni a kezeit, nem tudja olyan gyakran az ujját a szájába venni. A cumi meg ugye nyugodtan lóghat ott.

Ha 5 hónapig nem adtál neki, én a helyedben már nem adnék neki. Az ujjszopás természetes, a cumi max. szükséges rossz.

Mielőtt valaki letámadna, nem vagyok cumiellenes, amelyik gyerekem igényelnek, annak adtam pici korától, amelyik nem, annak nem. De ez az első 1-2 hétben eldőlt születésük után.

2011. jún. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy cumiellenes, akkor adhatod nyugodtan.

Aki engedte, nálunk már a kórházban is adtak cumit a babáknak. Én is vittem be, azóta használjuk. Csak alváshoz vagy megnyugtatásra kapja meg, nem tömködöm állandóan a szájába. Megoldja magának, most már a rongyikat, textilpelenkát, mindent a szájába tömköd, tegnap megtalálta a kezét és egyszerre 4 ujját kóstolja. :)

2011. jún. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
mi 11naposan adtunk a babának,mert nem tudott elaludni,sokszor nyűgösködött napközben is.a cumi megnyugtatta egy időre.már 4hónapos,de elalváshoz már nem kell cumi,csak a babakocsiba kapja meg ha nagyon nyűglődik.nem szopizza az ujját,csak az öklét tömi a foga miatt.
2011. jún. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
Én semmiképp nem adnám neki, szerintem borzalmasan ronda a 2-3 éves kisgyerek a szájában cumival az utcán. És úgyis az a vége ha rászoktatod. Arról nem is beszélve, hogy olyan dologra szándékosan rászoktatni, függőséget kialakítani benne amiről már most tudod, hogy le kell majd róla szoktatni nem kis kínlódás árán, szerintem nagyon aljas dolog szegény gyerekkel szemben.
2011. jún. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak 5 napos, nem hónapos. :) Nem vagyok cumi ellenes, csak kíváncsi, hogy nem korai-e. Elalvásnál kell neki is, de ha nem adom oda akkor nem nagyon alszik el, mert ugyan a cicin elalszik, de fel is kel, ha elveszem.
2011. jún. 14. 08:12
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Én nem vagyok cumi ellenes, és a védőnőnk se az.Ő is azt mondta, nyugodtan adjak neki, ha elfogadja.Elfogadta, de csak elalváshoz kell neki, egyébként röpül a szoba sarkába.Szóval nem lóg egész nap a szájában.Ő már 8 hónapos, a kezét mindig is tömködte a szájába, de az ujját soha nem szopta.Egyszer sem láttam tőle, de nem is bánom.Unokatesóm 3 éves gyereke még mindig szopja az ujját.Szerintem meg az ujjszopásról nehezebb leszoktatni.Nem egy olyan iskolás gyereket ismerek, aki még mindig szopja az ujját.Na, az a ciki!Én mindig azon az állásponton voltam, hogy a cumit el tudom venni tőle, az ujját nem.Ráadásul nem egy helyen olvastam, hogy az ujjszopás jobban deformálja a fogakat.A másik unokatesóm nagyobbik fia az ujját szopta, a lánya cumizott.A fiúnak van fogszabályozója, a lánynak nincs, és nem is kell.A csecsemők szopási ösztönnel születnek, szükségük van rá.Erre jó a cumi.Ha nem akarsz a nap 24 órájában szoptatni, és nem akarod minden alkalommal cicin altatni a babát nyugodtan add neki a cumit.Én is szoptattam, de azt soha nem hagytam, hogy csak cumizza a mellem.Miután jóllakott, mindig letettem.
2011. jún. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én adtam neki cumit. Most 4,5 hónapos, elalszik cumi nélkül is, de ha kéri odaadom neki.
2011. jún. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
A cumizás nem rossz szokás, és nem is függőség, hanem ösztön.Ezzel születnek, hogy valamit szopizniuk, szívniuk kell.Ez egy egészséges baba normális reakciója, nem egy elítélendő dolog.Arról a szülő tehet, ha 4 évesen még cumizik.Tényleg rossz ilyet látni, de az már a szülő hibája.Miért hagyja?
2011. jún. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én sem akartam rászoktatni a kisfiam, de a kórházban csak sírt egész éjjel, viszont ha a kisujjam megszerezte és cumizta, akkor csendben volt. A császár után erőm nem volt felkelni hozzá, úgyhogy megkapta a cumit, csend lett. Most 7 hónapos, pár hónapig elalváshoz használta, kb. két hónapja ahhoz sem kell neki, ha meglátja, csak úgy játszik vele, mint bármi mással, forgatgatja, rágja a fogóját, de tovább nem érdekli az "ügy". Engem is sokan ijesztgettek, hogy cumifüggő lesz a gyerek, hát szerencsére nem lett igazuk.

Szóval szerintem babája válogatja... és tényleg nem jobb semmivel, ha az ujjszopásról kell megpróbálni leszoktatni!

Jó babázást neked!

2011. jún. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ha amúgy is rászokna, meg fogja találni az ujját. ha nem, akkor a cumira se fog rászokni. most már csak azt kell eldöntened melyik a jobb a két szükséges rossz közül az ujj, vagy a cumi. de látom, hogy nem szeretnétek ha az ujját szopná. add neki nyugodtan, lehet, hogy 1-2 hét aztán már nem is érdekli. ez nagyon egyénileg változóó babáknál, hogy melyik mit szeret.
2011. jún. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!