Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha már nappal szobatiszta egy...

Ha már nappal szobatiszta egy ideje mennyi idő múlva lesz éjjel is?

Figyelt kérdés
A kis csajom már egy ideje nappal nem hord pelust sőt már a nappali alváshoz sem kell neki:)!Jó pár napja! Akinek már szobatiszta a babája annak mennyi idő múlva lett éjjel is az? Még nem merem levenni neki a pelust éjjel!!
2011. jún. 13. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
én akkor vettem le róla, amikor 3 nap egymás után száraz volt. Rögtön bepisilt. 3 napig bepisilt. Vissza a pelus. 3 nap bepisilt, majd 3 nap száraz pelus. Megint levettem. Megint bepisilt. Ezt a kört eljátszottuk egy párszor. Aztán már nem pisilt be egyfolytában. csak heti egyszer. Nem adtam vissza a pelust. (Azért megkérdeztem, hogy kéri-e vagy megpróbál nem bepisilni. Semmi baj, ha nem sikerült, majd megtanuljuk, stb....) Azóta ritkán fordul elő hogy bepisil. Csak akkor szokott, amikor jól beiszik alvás előtt. De én azért nem "szomjaztatom" hogy ne pisiljen be. Inkább, ha vmiért felkelek, kiviszem a bilire. És már alszik is tovább. Nem emlékszem, de azt hiszem 2 hónap telt el a délutáni szárazság óta, mikor először levettem a pelust. Nekem mondjuk nagyon hamar kezdett szobatiszta lenni. (Most 2,5 éves). De ha már nagyobb a gyermek hamarabb bekövetkezik a szobatisztaság. Érettebb rá mint "agyilag", mint testileg.
2011. jún. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez teljesen gyerekfüggő.

Ha már reggel csak kevés pisi van, vagy egyáltalán nincs, akkor vedd le róla. Tegyél alá gumilepedőt, közvetlenül lefekvés előtt pisiltesd meg, és éjszaka is kelj fel néhányszor, hogy van-e pisi alatta. Esetleg fel is ébresztheted és megkérdezheted tőle, hogy kell-e pisilni (ha könnyen vissza tud aludni, nem hisztizik ha felébresztik). Ha meg kel éjjel magától, akkor is kérdezd meg tőle. Nekünk ez bejött. pár héten belül felkelt magától, ha pisilni kellett.

2011. jún. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Hát éjjel van még sok pisi a pelusban mert sokat iszik meg tejezik alvás előtt!

22 hós amúgy régóta bilizik már :)!!

2011. jún. 13. 14:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Változó. Kislányom nappali és éjszakai pelus elhagyása között 1 hónap telt el, kisfiamnak 1/2 év.
2011. jún. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!