Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adhatok a babának...

Mikortól adhatok a babának csipkebogyóteát? Milyen hatása van a babára?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy a kamillateától hasmenése van a babának,ezért nem szabad sokat adni neki,de a csipkebogyót ezen a téren nem ismerem.
2011. jún. 13. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Én már 4-5 hónaposan adtam. (Lehet, hogy korábban is lehet már, nem tudom.)

Immunrendszer erősítő, sok benne a C-vitamin, de a dobozán ennek is rajta van, hogy enyhe hashajtó és vízhajtó. Mondjuk az én babám szorulásos volt, de nem sokat segített rajta. :-) Viszont nagyon finom!

2011. jún. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

enyhe vízhajtó hatású, de nyugodtam lehet adni már pár hónapos kortól (bár akkor inkább csecsemőtea formájában, mivel kicsibabának jó forralni a vizet, a csipkét pedig nem szabad csak áztatni, mert elillan belőle a vitamin)

Még egy tipp: bátran adhatsz vörösteát (rooibos) is, teinmentes, sok ásványianyag-vitamin van benne, és nagyon finom ízesítés nélkül is.

2011. jún. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! elkészítettem neki és itta is(nem igazán szeret semmiféle teát pl.a kamillát meg sem issza),vizet néha elfogadja,szegénykém ő is szorulásos,így mindig bajban vagyok mivel is segíthetném,hogy könnyebb legyen neki..szóval megitta kb.30 ml-t egy húzóra és olyan széklete volt egy órára rá,hogy győztem pucolni :)) Milyen időközönként adhatom neki ilyenkor? Naponta,kétnaponta vagy egy héten egyszer?
2011. jún. 13. 14:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Én minden nap Lipton csipkebogyó-hibiszkusz teát adok a kisfiamnak már kb 1 hónapja, és nagyon szereti. Széklete rendben, így azt gondolom, nem okoz semmi bajt. 5 hónapos.
2011. jún. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem bármikor adhatsz neki de ha javasolhatom a növényeket saját magad gyűjtsd hiszen abba tudod akkor hogy mi van. A csipkebogyó jó megfázás ellen, tele van c vitaminnal.A kamillától nem nagyon lehet hasmenése az gyulladás csökkentő leginkább..Figyelj a táplálkozásra
2011. júl. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!