Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babámnak milyen innival...

1 éves babámnak milyen innivalókat javasoltok?

Figyelt kérdés
A vizet nem akarja meginni. Babateát szoktam neki adni (granulátum) és 100%-os almalevet. Milyen innivalót adtok ennyi idős picinek? Van esetleg olyan gyümölcslé amit ihat?
2011. jún. 12. 20:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Hipp 500ml-es tea+gyümlé változatait (4féle) szoktuk inni, de higítom egy kicsit, mert tömény lenne. 1,5 dl-hez 0,5dl vizet adok, így üditő, és nem túl édes. Hozzáadott cukorot nem tartalmaz. Most vásároltam be belőlük a Brendonban mert 295-ért adják akciósan. Napi ivásunk harmadát pedig víz teszi ki. Szép napot!
2011. jún. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
52%

Víz a legjobb szomjoltó. Szerencsére a lányom soha nem ivott ezen kívül mást, volt, h próbáltam neki teát adni, de nem itta meg.

Ha szomjas lesz megissza a vizet is , és ha nem akarod, h elromoljanak a fogai inkább vizet adsz neki.

2011. jún. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
Én 5 hónapos kora óta adok neki inni vizet ( Szentkirályi szénsavmentes), gyümölcsteát, és bármilyen rostost. Sőt még Cappyt és Olympost is bár abban van egy kis tartósító. A védőnő mondta, hogy nyugodtan adhatok neki bármilyen rostoslevet, felesleges megvenni a méregdrága babalöttyöket.Nekem soha semmi baja nem lett tőle, pedig napjában 1-1,5 litert megiszik.
2011. jún. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
60%
Cappy alma, narancs gyümölcshússal, ananász. Ezek mind 100%-osak és nincs bennük tartósító meg cukor, ezeket szereti, és az áruk sem olyan durva (kb 300 ft), mint a hipp és társai! Egyébként víz( szentkirályi, de 1 éves kora óta már simán a csapvizet is issza.
2011. jún. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
80%

a fiam a vizet nagy ritkán, végszükség esetén issza meg. 100%-os leveket szoktam venni, akármilyen márka jöhet, ami hozzáadott cukor- és tartósítómentes.

emellett pickwick gyerektea, zöldtea, citrommal és egy kevés cukorral. most másfél éves, újabban mézet teszek bele neki cukor helyett.

egyébként nézzétek meg jól a babaitalokat, nekünk anyukám már hozott olyan bébiitalt, ami 35% gyümölcslé, a többi víz, mindez méregdrágán... akkor inkább veszek 100%-ost, és felhígítom én!

a granulátumokat én nem adnám, az már a mesterségesség csúcsa. ennyi idősen már ihat bármilyen gyümölcs- és zöldséglevet is. nálunk menő: alma, őszi- és kajszibarack, körte, répa, ezek keverékei. de szoktam néha venni szőlő- és szilvalevet is, viszont ezekből csak 25%-ost kaptam eddig.

2011. jún. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
30%

Nem értem, hogy a 14:03-ast miért kell lehúzni.

Teljesen igaza van. Egy egy év körüli gyermeknek nincs szüksége hozzáadott cukorra és mindenféle mesterséges anyagra. (hogy ha azt vesszük már az aszkorbinsav is mesterséges!) Valamint az is igaz, hogy a baba nem hülye, tudja mikor mire van szüksége. Ha csak vízzel kínálod, akkor meg fogja inni, nem fog direkt szomjan halni, mert nem valami édes löttyöt adsz neki. A fogakról nem is beszélve... még alig nőttek ki, de máris bombázzátok mindenféle savas anyaggal, cukorral... Gratulálok a felelősségteljes anyukáknak!


Lehet nyugodtan lepontozni, én fiam legalább nem lesz lyukas fogú elhízott óvodás:)

2011. jún. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem a kérdésre válaszolt! (gondolom)

Nem kioktatást kért a Kedves Kérdező!!!

Ha valaki nem tud a kérdésre válaszolni, csak okoskodni (mint ahogy Te is), az inkább ne írjon!!!!!!!!!

2011. jún. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Off


10:42 ha te magad leírod, hogy aki nem tud a kérdésre válaszolni, az inkább ne írjon, akkor te minek írsz?:P


Egyébként úgy gondolom, hogy az általad lefikázott mindkét válaszban ott van, hogy a víz a legjobb, és azt kellene erőltetni. Ill a kérdésben az is ott van, hogy "Milyen innivalót adtok ennyi idős picinek?" De okoskodjál csak nyugodtan tovább:)


Bocsi az off-ért kedves kérdező:)

2011. jún. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit! Köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 15. 17:32
 20/22 anonim ***** válasza:

Na akkor okoskodok tovább!


1. Mivel már válaszoltam egyszer, gondoltam nem ismétlem önmagam. De lepontoztál, így biztos megtaláltad!

2. Mivel a kérdés alatt szerepel, hogy a vizet nem issza meg a Kérdező babája, teljesen fölösleges a vizet ajánlgatni! Biztos tudja ő is magától, hogy az a legegészségesebb! De a szövegértéssel valami baj van nálatok…. (ebből is kiderült).


Gondolom Te vagy a világ legszuperebb anyucija, aki mindent frankón csinál!

Hiszen neked nem lesz lyukas fogú, elhízott óvodás kisfiad!

Aki meg gyümölcslevet (is) ad a gyerekének – mint én is – az szarul csinál mindent, és ássa el magát?!


(Egy felelőtlen anyuka)

2011. jún. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!