Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon nyugis vagy nagyon...

Nagyon nyugis vagy nagyon nyűgös a babád?

Figyelt kérdés

Mennyi idős és mennyire nyugis vagy nyűgös? Mindig ilyen volt vagy változott idővel a szokása?


Az én fiamra első perctől kezdve azt mondják, hogy tiszta nyugalom. Most bogarat ültettek a fülembe, hogy ez akár nem is biztos, hogy olyan jó, mert egy csomó idegrendszeri betegség esetén túl nyugodt vagy túl sírós pl. a baba. De mit jelent, hogy túl nyugodt vagy túl sírós?


Én eddig örültem, mert nem volt sírós, nem volt hasfájós, annyira a fogzás se viselte meg, nem igényelte, hogy állandóan ölbe legyen, rövidebb- néha hosszabb időre el volt egyedül is a kiságyba, ha kapott valamit ami lekötötte. Most viszont aggódom, nálatok ez hogy alakult?


2011. jún. 12. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én túl sírósom így nézett ki: reggel 10-kor felkelt és este 11-ig üvöltött. Mindez nagyjából 6 hónapon keresztül! Én már mindent megadtam volna egy túl nyugodt gyerekért!!!

Azóta jobb a helyzet (most 8 hónapos), de szerintem az átlagnál érzékenyebb és nyűgösebb gyerek.

Sógornőm kisfia meg a megtestesült nyugalom volt, és semmi baja nem volt soha, már 10 éves!

Szerintem ne aggódj!

2011. jún. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! az én fiam már 2 hetesen átaludta az éjszakát. és maga volt a megtestesült nyugalom! Egy rossz szavam nem lehetett rá!

Nem tartott sokáig 1,5 évesen átment "hiperaktív" természeti csapásba :) de legalább gyerekként viselkedik. Most pedig hogy 3.5 éves már egész jófej kiskölök!


nálunk sem viselte meg a fogzás, és nem is volt éjszakai sírás sem --- mindenki csodálkozott is! én nem aggódtam, mert azt azért láttam volna ha valami nem stimmel szerintem! :)

2011. jún. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

enyém is rettentő nyugis kisbaba volt, 2 hetesen sírt először! már azt hittük baj van :D se fogzás, se pocakfájás nem viselte meg annyira, hogy sírjon, mindig vigyorgott, mindenkinek örült, stb.

6 hónaposan elkezdett mászni, na onnantól iszonyúan pörög, azt hittük hiperaktív, de a fenti felsorolás még minidig igaz volt rá :)

most 1,5 éves, baromi sokat mozog, de ha enni kell, szépen ül az etetőszékben és eszik, ha autóval megyünk, egy mukkja sincs, végig vigyorog :)

mozgékony de nagyon nyugis :)))))

2011. jún. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Örülök, hogy más is van így, mint mi az első válaszoló előtt pedig le a kalappal. Én is úgy vélem ,hogy valami más dolognak is kellene látszani, ha gond lenne, bár én már semmiben sem vagyok biztos.
2011. jún. 12. 12:25
 5/8 A kérdező kommentje:
Írjatok még!
2011. jún. 12. 12:25
 6/8 anonim ***** válasza:

2 lányom van, mindkettő extranyugis, békés, kiegyensúlyozott, mosolygós, elvannak sokáig egy dologgal, könnyű őket megnyugtatni.

NEM BETEGEK, nincs semmi idegrendszeri problémájuk.

Nyugodt vagyok én is, férjem is, soha nem veszekszünk, béke van és nyugalom nálunk, persze, hogy ilyenek a gyerekek is.

2,5 éves, 7 hós.

2011. jún. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 6 hetesen már átaludta az éjszakát és most sem mindig kel fel. Este fél 10kor megy aludni és reggel fél 9kor ébred.

Ő is nagyon mozgékony szinte egész nap kint vagyunk a levegőn nagyon szeret kint lenni.

Nem viselte meg a fogzás és nem volt hasfájós sem.

Vannak hisztijei mert 2 éves dehát ne is legyen egy minta gyerek, amugy semmi baj nincs vele.

Soha nem veszekszünk a férjemmel ő is harmónikus kis boldog legényke :D

2011. jún. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A mi leányzónk most 7 hetes, és olyan közepesen nyugis babának mondanám, de inkább a nyugishoz közel. Teljesen jól fejlődik, nem sírós, csak ha tényleg valami gondja van, álmos nagyon, éhes stb. Nappal általában, ha nem játszik be front, egyéb gond, akkor 2-3-szor alszik evés után úgy egy órával 1-2 órát, plusz napi két séta alkalmával is többnyire szunnyad 1-1,5 órát/séta. Ő még nem sokat mosolyog, mert pici, de amikor nem álmos még, és lehet vele foglalkozni szokott, meg gagyorászik is. :) Éjszaka most még 2-szer kel, 9-10-kor fekszik és kb. 1-kor, majd 4-kor kel enni, de többnyire simán visszaalszik 30-45 perc alatt. De most éjjel épp adott nekünk egy hosszabb alvást, bő 6 órát egy huzamban, és utána még aludt 5-től 8-ig. :)
2011. jún. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!