Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam napokon belül egy...

A kisfiam napokon belül egy éves lesz. Én úgy gondoltam, hogyha betölti "tehéntejet" szeretnék neki adni. Ez jó ötlet vagy inkább mellőzzem a tejet?

Figyelt kérdés
A védőnő azt mondta,hogy várjak vele másfél éves koráig. Nem is lenne gond.De.Lefekvés előtt megkapja a tápszerét,éjszaka többször felkel mert éhes,de mire megcsinálom a következő tápszert addig kiordítja a lelkét.Szó szerint.Anyatejem is lenne,de a kisembernek nem kell.Ha adhatnám a tehéntejet azt meg gyorsan meg lehetne melegíteni.Mi a jó megoldás?
2009. márc. 20. 10:02
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Elvileg már kaphatna tehéntejet, de nem hiszem, hogy ez lenne a megoldás. Egy egy éves gyereknek már nem kéne éjszaka ennie. Szerintem táplálóbb vacsit kéne adni neki. Az enyém már majdnem 2 éves, de csak kb hetente 2x kap tehéntejet, máskor tápszert. Több benne a vitamin és megfelelőbb még egy ilyen korú gyereknek. Én úgy gondoltam, hogy majd nyártól térünk át teljesen a tehéntejre, mert akkor úgyis több vitamint eszik.
2009. márc. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
7 óra felé megvacsorázik nem kis adagot.Ha valaki még nyolc felé is eszik abból is kér.9-kor megeszi a 250 tápszerét és jó éjszakát.Éjfélkor már sírdogál,teát szoktam neki adni.Az első gyerekem is több mint 2 éves koráig egyszer éjszaka felkelt,egy üveg tejért.
2009. márc. 20. 10:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Na az én - 3 hét múlva 1 éves - kisfiam is kel éjszakánként, nem is egyszer...

Ha feltétlenül el akarod kezdeni a tehéntejet, akkor csak fokozatosan. Először csak hígítva add neki, és ha bevált, akkor add "töményen".

De szerintem is a bőségesebb napközbeni étkezés lenne jó, és egy laktató vacsora. Én pl. tegnap este "bevacsoráztattam": 2 kistányér húslevest adtam neki csigatésztával + 200 ml leveszöldséget főtt pulykamellel. Felkelt ugyan éjjel, de nem annyiszor, mint amikor éhes. Persze tömni nem kell, de ha jó étvággyal eszik este, szerintem jobb egy laktató vacsora, mint az esti tápszer.

Még egy trükk: ha előre forralsz fel vizet a tápnak, akkor azt is csak meg kell melegíteni, beletenni azt a pár kanálka port és kész. Tehát kb. 1-2 perccel több idő, mint a tehéntej.

2009. márc. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha van a családodban allergiás (mindegy milyen allergia: pollen, por, étel..), akkor sztem még ne adj neki tehéntejet. Ráér még megismerkedni ezzel az idegen fehérjével.

Tejpépet is szoktak adni estére- jól eltömi a pocakot.

És nekem is az vált be, hogy este felforraltam a vizet és azt éjjel csak mikróba melegítettem, úgy csináltam tápszert. 2 perc az egész.

2009. márc. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!