Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Foglalkozol a kisded-étrenddel...

Foglalkozol a kisded-étrenddel vagy egyszerűen azt adod a kicsidnek is, amit ti esztek, hiába nem való neki?

Figyelt kérdés
[link]
2011. jún. 7. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a magyar kisgyermek étkezésben nem is ezek a felsorolt dolgok amik rosszak, hanem hogy nem párolt zöldséget kap a gyerek hanem jó sós,zsíros, lisztes fözeléket vagy más egyéb rendes ételt.


pl én sem eszek fözeléket, vagy pl töltött káposztát, ha az enyémböl eszik a gyerek sokkal egészségesebben eszik, pl mi minden mellé párolt zöldséget eszünk. húsokat legtöbbször pácoljuk, vagy füszerezzük, de megy mellé mindenféle párolt zöldség, még a krumpli is csak fött.


külföldön élek 4 éve, átálltam a férjem családja étkezésére, és régebben mindig küzdöttem a kilókkal, rengeteg fogyókúra és sport által tudtam 65 kiló lenni, most pedig mindent eszek, csokit, sütit, és fagyit is, még is tartom évek óta a 65 kilót. miért? mert nem zabálom halálra magamat, és nem eszek gyomorterhelö dolgokat, így bele fér a csoki, és süti is néha napon, nem vagyok kiéhezve mint fogyókurán, így nem zabálom tele magam az édessel.


gyerekemnek is ilyet csinálok, és nem kap tölött káposztát, vagy rántott párizsit, rántott tökkel.

2011. jún. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elolvastam a cikket. Nem tudom, hogy egyetértsek e vele. A fiam 21 hónapos azt eszi amit mi is. Az tény, hogy enyhén fűszerezek és a sóról is leszoktunk(minimális). Nem is tudom mit adnék neki, ha külön főznék. Bébi ételt? Vagy tejpépet? Nem azt mondom, hogy 1 év után rögtön pacalt kapott, de szerintem a legtöbb anya szép lassan vezeti be az ételeket a 12 hónap után.
2011. jún. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én sose főztem zsírosan, erősen, nagyon fűszeresen, sósan. Pörköltet is ritkán eszünk, max. csirke pöri. Kisfiam 10 hónapos korától azt eszi amit mi, nem főzöcskéztem neki külön. Amúgy is bölcsis 2 éves korától, ott sem főznek kizárólag babásan. Nagyon finoman főznek, de ízesen, hiszen azt eszik a felnőttek is. Nem igazán értek vele egyet, mert akkor ennyi erővel 3 éves koráig bébiételt egyen. Bölcsibe, oviba mi lesz akkor, nem fogja megszokni az ízes ételt. Kisfiamnak 7 hós korától tettem az ételébe pici sót, cukrot amibe kellett. Dokinénk is mondta, hogy a szervezetének szüksége van a sóra, cukorra.
2011. jún. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Én nem főzök zsírosan, fűszeresen, sósan. 1 éves kora óta azt eszi amit mi, nem válogatós. Előtte főztem neki külön, most már nem. 16 hónapos
2011. jún. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én az egész családra egészségesen főzök, így nyugodt szívvel adom a gyerekeimnek a mi kajánkat.
2011. jún. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem a cikk egy kicsit bébiétel és tápszer promóciónak tűnik... :S Nyilván azért legtöbbünknek fontos, hogy ne egyen sok cukros, sót tartalmazó ételt, de ízeket nyugodtan megismerhet. Ami szerintem fontos, hogy korlátozzuk a mindenféle mesterséges anyagok bevitelét, és változatosan étkezzünk. Ennél több korlátozás valóban elveheti a gyerek kedvét az étkezéstől, mert minden csak tilos lenne... :S
2011. jún. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A zsíros és sós ételek fogyasztása felnőtteknek sem ajánlott mindennap egyébként,csak úgy hozzáteszem.

Se gyereknek,se felnőttnek nem kell minden nap zsírszalonnát enni pacallal,meg édeséggel. De egy 3 éves gyereknek egy olyan háztartásban,ahol nem főznek alapvetően egészségtelenül nem kell külön főzni.

Nem is értem,mit kéne főzni 1-3 éves korban külön?Natúr csirkemellet ,meg fűszerezés nélküli főzeléket? Túl van ez lihegve,én nem főzök zsirosan (ritkán) sem sósan,a fűszerektől meg egy minimális olajtól nem lesz egészségtelen egy étel. Édességnek joghurt,puding,túró gyümölcsökkel,de csokit is eszünk. A lényeg,hogy nem ezeken kell éllni,de attól még meg kell tanulnia a gyerekeknek is,hogy a desszert sem tiltott,lehet az étkezés része,főétel után. Virsli/májkrém/felvágottat nagyon ritkán eszek én is,de akkor a gyerek is kap.

Birom az olyan anyukákat akik egy szivószálas almalétől,vagy tejszelettől sikitófrászt kapnak (volt már,hogy megszóltak enegm pl érte) de a májkrémes kenyeret napi 3szor a gyerek elé teszik nyugodt szívvel,pedig ha tudnák..:)

2011. jún. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja és a tehéntejet természetesen én sem ajánlanám,amennyiben származna hasznom azokból,akik a tápszert veszik a 3 éves gyereknek.:)))És most arról az esetről bezsélek,amikor nem indikált,tehát nem áll fent allergia vagy érzékenység.
2011. jún. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én egyetértek a cikkel, csak sajnos nem tudom kivitelezni, mert annyira rossz evő lett a 2 éves kisfiam, hogy örülök, ha néhány falatot megeszik abból a pár kajából, amit egyáltalán elfogad :(
2011. jún. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!