Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ajánlanátok mesekönyveket? Ti...

Ajánlanátok mesekönyveket? Ti miket olvastok 8 hó körüli babátoknak?

Figyelt kérdés
Rövid, kedves mesékre gondolok. De ne legyen bugyuta se. :) Sajnos ami nekem nem tetszik, azt a babámnak sem tudom akkora átéléssel mesélni.
2011. jún. 5. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:

17,5 hónapos korában kezdtem el mesét mondani esténként kisfiamnak. Addig csak nézegettük a kis leporellókat, alvás előtt pedig mondókáztam.

Millió fajta leporellót, kemény lapos kiskönyvet lehet kapni (Tappancs az állatkertben, Tappancs a baromfiudvarban, Nyuszikák, Kukurikú jó reggelt, stb) - nekünk van vagy 20 féle... Ezek nem bugyuták, aranyos kis versikékben vannak leírva minden oldalon a mesék, kisfiam pedig már fújja őket kívülről.

2011. jún. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!Ilyenkor én még nem igen meséltem a kislányomnak,mert sajnos nem nagyon kötötte le.:(

De gondolom a te babádat érdekli...Szerintem nagyon jó a "Minden napra egy mese" 365 mesét tartalmaz,és aranyos mesék.Kislányom most már szereti ha mesélek belőle(19 hónapos)

2011. jún. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A kisfiam a rímelős meséket szívesen hallgatja, persze csak akkor, ha nem túl hosszú. Van egy-két keménylapos könyvünk, de szeretnék még párat venni.

Egyelőre nem lefekvésnél mesélek, hiszen nálunk elalvás elött még a kajcsi a rituálé. Inkább napközben szoktam neki mesélni, mondókázni.

2011. jún. 5. 23:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Gazdag Erzsi: Mesebolt című verseskönyvét ajánlom. Szépen illusztrált és változstos, kedves versek vannak benne és mérete alapján is babakézbe való. Kisfiam nagyon szerette 7 hónaposan már maga kérte, hogy olvassak belőle. Nagyon jü szívvel ajánlom nektek is. :))
2011. jún. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Amiket írtam, mind ilyen kis rímelős versikék vannak benne. Nekünk ezek vannak meg (könyvesboltban és még sokat kint a piacon vettem 250-ért darabját)

Nyuszikák: [link]

Tappancs: [link]

és [link]

[link]

Kukurikú jó reggelt: [link]

Ess, eső, ess: [link]

Tapsi a kis tekergő: [link]

Fantázia: [link]

Macik, cicák: [link]

Bodri és a háziállatok: [link]

Kalandos utazás: [link]

2011. jún. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok ötletet! Egy pár nekünk is megvan a felsoroltak közül, de így is írtam egy szép listát magamnak. :)

Mivel a Gazdag Erzsi Meseboltját ketten is ajánlottátok, így az biztosan az elsők között lesz amit megvesyzünk. :)

2011. jún. 6. 10:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!