Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik minden 2. napon fürdetik...

Akik minden 2. napon fürdetik a babájukat, miért így teszik?

Figyelt kérdés
Itt olvasom, hogy vannak anyukák, akik csak minden 2.nap fürdetnek. Miért? Ez nekem olyan furi.
2009. márc. 19. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2009. márc. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
bár én minden nap fürdetek, de vannak az ismerőseim között néhányan, akik csak 2 naponta. Végül is ők se csinálják rosszul. Hiszen egy pici baba nem tudja magát összekoszolni, amit le kellene róluk csutakolni naponta. Ők általában egyik nap csak alaposan áttörölgetik a babát, másik nap fürdetnek. Ha esetleg a picinek nagyon száraz a bőre, vagy ekcémás, akkor meg még jó is, ha csak két naponta fürdik. Vannak olyan nézetek is, hogy elég egy pici babát hetente 1x fürdetni, a nap többi napján elég az alapos áttörölgetés. Kinek-kinek kedve és szájaíze szerint. Nem vagyunk egyformák..
2009. márc. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

En harom hos koraig ket naponta furdettem es nem azert, mert lustak vagyunk...

Mi Nagy-Britanniaban elunk. A korhazbol hazaerkezven naponta furdettunk es ot nap utan, amikor jott a doki, akkor nem kicsit beolvasott nekem. Ugyanis olyan szinten szaradt a fiam bore, hogy meg a labujja is hamlott, pedig a korhazbol gyonyoru borrel hoztuk haza. Azt mondta, hogy ha igy folytatom, akkor tovabbra is ilyen lesz a bore, furdessem ket naponta, a vizbe csak olivat rakjak (itt nincsenek gyogyszertari furdetok, csak bolti kozmetikumok). Amikor nem furdettem, akkor olivas vizes pelussal torolgettem at.

Par napon belul rendbejott a babam bore, azota sem hamlik, nincsenek kiutesek, nem kell ra sem kulon babaolajat, sem kremet, sem semmit hasznalni. Harom honaposan mondta a doki, hogy ha mar szeret pancsizni, akkor furdethetem minden nap, mert mar valoszinuleg nem olyan erzekeny a bore, mint ujszulottkent es mar hasznalhatok furdetoket, olajokat.

Nekunk ez bejott, most mar minden nap furdik es azota sincs gond.

Ez szerintem orszagonkent, kulturankent valtozo velemeny, vannak olyan dolgok, amiket ha megemlitek, hogy ezt Magyarorszagon hogy csinaljak, akkor itt falramasznak tole, mert felesleges badarsagnak tartjak, illetve forditva is van pelda.

Itt peldaul a hozzataplalast veszik nagyon szigoruan. Hat honapos kor alatt nem hogy nem ajanljak elkezdeni, hanem kijelentik, hogy nem szabad elkezdeni.

2009. márc. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Ez a kérdés már nagyon sokszor volt.
2009. márc. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
A baba bőrének nem jó ha minden nap van fürdetve! attól még lehet szertartás az esti lefekvés ha ki van hagyva a fürdés! Nem lesz egy ilyen pici baba koszos még! Én is kétnaponta fürdetem, nekem a babám bőre fontosabb!
2009. márc. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
én sem fürdetem minden nap, két vagy három naponta ahogy kijön az esti szopi, ettől függ, mondjuk nálunk ez azért alalkult így mert az én derekam nem bírja és apa fürdet, de ő este fél9 és9 körül ér haza minden nap! ha még fent vagyunk fürdünk ha nem nem, néha felébresztem, ha már két napja nem fürödtünk, mert többet én sem hagyok ki, de azt nem szeretem, mert utána már nem alszik jól
2009. márc. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszolat. Nem én pontoztam le.
2009. márc. 19. 13:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!