Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam rá a darabosra...

Hogy szoktassam rá a darabosra a fiamat?

Figyelt kérdés
11 hós, 6 foga van. Ami csak egy picit is darabos, attól öklendezik és fintorog, inkább éhen hal, minthogy megegye. Még a banánt is reszelni kell neki, mert azt sem eszi meg villával szétnyomkodva. Látom, hogy itt az 1 év körüli babák szülei már kenyeret, péksütit, darabos ételeket adnak a babáiknak, mi meg még egy banánnal is bajlódunk. Hagyjam, hogy ő fedezze fel a rágást majd ha több foga lesz, vagy erőltessem? Félek, nehogy fuldokoljon, hogy egyben akarja lenyelni.
2011. jún. 3. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennyi idős lányomnak 12 foga volt, azzal könnyebben ment a rágás, mint 6al. De nem csak ezen múlik szerintem. NEm nagyon tudok tanácsot adni, mert nálunk a darabos rágásban csak akkor volt némi visszaesés, amikor jött egy újabb fog, Akkor ő is csak a pépeset akarta enni újból. Mindenképpen valami puha darabosat adj neki először. Én a banánt javasolnám! Próbáld meg, hadd harapja le ő. Hátha az majd tetszik neki. Vagy hadd fogja meg a kezével az egész banánt (mosd meg!) és úgy hadd harapja.Hátha...
2011. jún. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tegyel a talcara elo parolt zoldsegeket, felkockazva. O meg felcsipegeti. Ha jol megparolod oket akkor puhak lesznek igy nem lesz gond. Nekem a kisfiam imadta ezeket felcsipegetni. Mindig paroltam meg krumplit, felvagtam vekony karikakra, vagtam melle parolt brokkolit (egy kisebb rozsat 3-ba vagtam), parolt karfiolt, parolt repat... Kisfiam szerette a sajtot is felcsipegetni ennyi idosen. Vekony kis darabkakat vagtam de volt, hogy nagyluku reszelon lereszeltem es ele tettem egy adagot. Gyomolcsot is adhatsz, pl mandarint cikket vagj 3-ba, a banant is vagd vekony karikara es egy karikat vagj 2-be... Az alamt es a kortet vagd 2-be, szedd ki a maghazat, hamozd meg es add a kezebe, hogy o ragcsalja. Mikor latod, hogy mar eleg jol leragta es befer egybol a szajaba vedd el tolle mert ezek kemeny gyumolcsok es fulladozhat tolluk. Dinnyet is vaghatsz fel neki kis csikokra. Piritos kenyek kockakat/csikokat egy kis vajjal. En zabpelyhet ontottem a babam ele es ezeket is szerette felcsipegetni. Kisfiamnak 13 honapos koraig 4 foga volt. Sosem okozott gondot neki a ragas. De ahogy mar elottem is irtak amikor jottek a fogai akkor inkabb pepeset evett. Pl inkabb a joghurtot kerte es nem szerette a szendvicset. Aztan par nap mulva visszallt a regi kerekvagas. Probalj tobb mindent, engedd, hogy o fedezze fel, tedd ele talcara.
2011. jún. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm mindkettőtöknek, meg fogok próbálkozni a tálcáról való felcsipegetéssel!
2011. jún. 3. 12:32
 4/4 anniebianca ***** válasza:
NAGYON puha gyümikkel próbálkozz, mi a 8 hónaposunkat most szoktatjuk (most nő az 5.6. foga).pl meggyet a héjától válaszd le, az elég puha,meg jó érett banánt. Meg pl főzelékét pürésítsd, de hagyj meg benne darabkákat is, így lecsúszik neki.
2011. jún. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!