Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már 2 hete nem ebédel. Hagyjam...

Már 2 hete nem ebédel. Hagyjam el a tízórait?

Figyelt kérdés

1 éves kisfiam kihagyja az ebédeket.Dehát a főt étel csak kéne.

8 tej

10 gyümölcs

13 ebéd

16 joghurt (na már ebből is csak feleket eszik)

19:30 vacsora

Elég rég óta érül fel így egy napi étkezése,és eddig jó volt.

Most ez a meleg miatt lehet,vagy sok neki ennyi étel,vagy mi lehet?

Előre is köszönöm a segítségeteket!


2011. jún. 2. 08:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Az energiaszintet fenn kell tartani, ezért jobb, ha megtartod. Csak adj neki fél adagot.
2011. jún. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bár az én fiam már 17 hónapos, de 1 évesen sem tízóraizott, mert 8-fél 9 körül reggelizik (tej+kalács kuglóf stb. de abból van hogy csak 2-3 falatot), és délben ebédel.

Utána alvás, fél 4-kor uzsi, 6-fél 7 vacsi és lefekvéskor tej.

Nekem kicsit későn van a ti fél 8-as vacsitok, nem lehet, hogy nagyon teleeszi magát akkor? És délután fél joghurttal kibír 3,5 órát? Nem semmi, az én fiam 2,5 óra után csimpaszkodik az etetőszékbe, és hajtogatja hogy 'hamm-hamm'.

2011. jún. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ő nem hajlandó szilárdat enni a reggeli tejhez...

Ami miatt nekem i nekem is tök furi ez így,hogy eddig ő is olyan pontosan evett,hogy 2 percet se késhettem az etetésével.Az 1 óra az 1 óra volt,és nem 1 óra 5 :) 3 óránként kellett,hogy valami kerüljön a gyomrába ,különben kiakadt.A joghurtot imádta,azt bármikor bármennyit,most meg..... Már van 8 foga.Esetleg most jönnek a rágók és emiatt ez a nem eszek szilárdat dolog? De a joghurt nem szilárd. Turmixoljam neki megint az ebédet? Vagy vigyem orvoshoz,mert lehet valami baj a gyomrával?

2011. jún. 2. 08:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Az én 14 hónapos kislányom ugyan ezt csinálja. Én kettéosztom az ebédet, és vacsira kapja a másik felét. Eddig nálunk sem volt gond az evéssel, de mióta bejött ez a meleg, kevesebbet eszik. Egyébként ugyan ez a "menetrendünk". :)

2011. jún. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!