Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy babát szülni dicsőség?...

Nagy babát szülni dicsőség? Olyan furcsa ez nekem, én nem érzek büszkeséget emiatt.

Figyelt kérdés

A második gyermekem 4380 grammal született és 60 centivel. Most a harmadikat várom, előreláthatólag szintén jó nagy súlyú lesz, még lehet a nővérénél is nagyobb. Akármikor szóba jön, vagy beszélek vkivel mindig azt mondják rá hogy Húúha, mekkora volt és de ÜGYES vagyok meg milyen jó ilyen nagy babát szülni stb.

Hát én meg a magam részéről sokkal jobban örültem volna egy átlagosnak,hiszen azért egy ekkora baba csinálja a helyet magának rendesen miközben születik, utána következő varrogatásról nem is beszélve.

Nem érzem hogy bármennyivel is ügyesebb lennék mint az akinek kisebb születik.

Ti találkoztatok már ilyen jelenséggel hogy mondjuk kisebb súlyú babára lekezelően szólnak, nagyobbra meg fordítva?


2011. jún. 1. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én mondjuk szülés után hatalmas büszkeséget éreztem, büszke voltam a lányomra, hogy ilyen ügyes és gyors volt, és hogy nem kínoztuk egymást sokáig :) magamra is büszke voltam!Bár akkor még nem is tudtam mekkora!


De mikor megtudtam, hogy 3950 gramm, és 61 centi, ez már nem változtatott az érzésen!Szóval nem ez befolyásolta!


De nekem is olyan sokszor mondják, hogy milyen ügyes vagyok, pedig szerintem a szülés az szülés akármekkora is a bébi!

Nálam mindenki azt kérdezte mikor megtudta a méretet, hogy ne zavarjon hogy császár volt... én meg mondtam, hogy nem az volt, na akkor jött a nagy csodálkozás!


Pedig én is jobban örültem volna ha 3 kiló körül van!Mert szép nagy vágásomlett odalent, ami még így másfélév után is fájdogál ha jön az eső :(

2011. jún. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Háát, én pici babát szültem, 49 centi, 2800 gramm, és nagyon nehezen jött ki, így én is azt mondom, le a kalappal előttetek. :) De mivel még nem szültem nagy babát, nem tudom, hogy nehezebb-e.

Nem mondta még senki, hogy "óó, akkor könnyű szülés lehetett", mert pici a baba, egyszer merné valaki mondani... megkapná a magáét, az biztos.

2011. jún. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindkét lányom 46 cm-es "magassággal" látta meg a napvilágot, az egyik 2750 g, a másik 3050 g volt - nem ikrek. Én megkaptam, hogy akkor biztos könnyű volt őket megszülni. Ja. Persze, ezen múlik.


Az, hogy ügyes vagy, szerintem arra értik, hogy ügyes vagy, hogy simán tudtad szülni és nem kellett császározni - mintha rajtad múlt volna, hogy kifér-e. Legalábbis én így értelmezném.

2011. jún. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én "büszke " vagyok magamra és boldog, hogy a 167 cm-mel és 50 kilómmal természetes úton szültem 2 nagy fiút az első 3850 gramm és 58 cm volt a kicsi 21 hónap múlva 3850 gramm és 56 cm.
2011. jún. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én egy 3630grammos és 47 cm-res babát szültem,széle hossza egy volt:DDD,de nem érzek emiatt büszkeséget
2011. jún. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Engem is mindig megdícsérnek, hogy milyen ügyes voltam. Az első szülésemmel kapcsolatban is, mert gyors volt, pedig a lányom csak 2800 gr volt.

Aztán az ikrekkel meg azért, mert természetes úton születtek. És a második faros volt. Pedig ők se voltak nagy babák, egy hónappal előtt születtek, 2,5 és 2 kg voltak.

Én sem értem, főleg az ikres szülésnél miért mondják, hiszen másban nem különbözött az egyes szülésemtől, csak hogy 3 perccel tovább tartott, kétszer volt kitolás. Nem vajúdtam kétszer, 2 óra alatt meglettek. Inkább arra vagyok büszke, hogy 35+5 hétig kihordtam őket úgy, hogy közben elláttam és neveltem a születéssükkor 21 hós lányomat, mert azért a 30. héttől már nagyon nehéz volt.

2011. jún. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez érdekes kérdés, de tényleg lehet benne valami, vagyis hogy az emberek így állnak hozzá. Én 4 kilós babát szültem, de nem simán, hanem császárral, és emlékszem, amikor jött a főorvos vizitre, gratulált, hogy milyen szép nagy baba lett :)
2011. jún. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

az én babám 2560 grammal és 49 cm-vel született,és írtó büszke vagyok,megszenvedtünk mind a ketten.14,5 óra volt az egész szülés,úgyhogy én örülök,hogy nem lett nagy babám,ki tudja meddig szültem volna :)

Azóta a fiam igazi kis vasgyúró,mára már el sem hiszik,hogy kis súllyal született.

2011. jún. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 krisztivan ***** válasza:
Szerintem maga a szülés dicsőség!De ,igen én is nagyon büszke voltam magunkra,hogy sikerült természetes úton elsőre egy 4430gr és 61cm baba.De mivel mindent az ég adta világon tönkre is vágtunk a szülés alatt,ezért bizony örültem volna egy kisebbnek is.
2011. jún. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
érdekes, én sajnálni szoktam azokat akik nagy babaát szülnek. Sokat szoktak szenvedni vele. Az enyém se volt kicsi, és a feje hát az borzasztó nagy volt... örülök hogy kiszedték és nem kellett megszülnöm.
2011. jún. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!