Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éreztétek már, hogy kész vége...

Éreztétek már, hogy kész vége nem bírjátok tovább?

Figyelt kérdés

28-án lesz egy éves a kisfiam!Tulajdonképpen mindig kettesben vagyunk.Mondhatnám azt is: Férjnél vagyok,de egyedül nevelem a gyermekem.A párom a szülei vállalkozásában dolgozik.5kor elmegy otthonrol és csak este 7kor ér haza.A szüleim, testvéreim,barátaim közel 600 km-re laknak tőlünk, így rájuk nem számíthatok.A párom szülei,annak ellenére, hogy megőrítettek azzal mikor lesz már unokájuk, most heti egyszer jönnek 1/2 -1 órát töltenek a gyerekkel és viszlát mennek. A gyerek, amiatt, hogy állandóan velem van,tök anyás,nekem meg nincs semmire időm.A gyerek nincs el senkivel és lassan már én is olyan szinten hozzá növök, hogy nem fogom elviselni, ha pl.ott kell majd hagynom az oviban.Tótál ki vagyok néha.Néha úgy érzem magam,mint egy slampos vén csaj,de magamra már nincs annyi erőm amennyi kéne.Fáradt, kimerült vagyok.Olyan jó lenne, ha néha valaki foglalkozna a gyerekkel egy pár órát!

Van vagy volt valaki hasonló cipőben?

Ti hogy oldottátok meg?


2009. márc. 17. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Szia!

Merre laksz? Nem lenne lehetőséged más anyukákkal találkozni, beszélgetni?

Nálunk a védőnő tart babaklubot, ingyenes, és bárki jöhet.

Hozzáteszem általában én vagyok az egyetlen résztvevő. Na meg a kislányom:)!

Üdv: Dóri

2009. márc. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem vagy egyedül!Én már 2 gyermekkel csináltam végig ezt.Van esetleg barátnőd akire rá mered bizni a kicsikédet?Talán ő segitene!Nekem nagyon jó lett az ovi is,bár eleinte sokat sirtam itthon!De mára megszoktuk mindketten,a kisebb is már 1és fél éves.Esetleg baba-mama klub?Mégis felnőtt emberekkel lehetnél egy kicsit!Vagy egyszerűen tedd le anyósodnak a kicsit,mondd neki,hogy segitsen!
2009. márc. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Én hasonló helyzetben vagyok mint te.

A kisfiam 21-én lesz 1 éves.:)

Vártam,hogy majd jobb lesz de még mindig nem az igazi.

Annyit tudok mondani,hogy várom,hogy jöjjön a jó idő és végre egész nap kint lehessünk.

Talán minden sokkal könnyebb lesz.

Hogyha van olyan lehetőség,amit az első válaszoló írt az tényleg hasznos lehet én kipróbálnám.

Vagy barátnőhöz elmenni .Ilyenek.

Kitartást kívánok neked!!

2009. márc. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Nekem is néha van ilyen érzésem, de én ilyenkor átpasszolom a babát a férjemnek és én bemegyek dolgozni helyette!

Nekünk annyiból jobb, hogy én is a családi vállalkozásban vagyok bejelentett dolgozó! De ha ez nem lenne, akkor biztos keresnék valamilyen baba-mama kikapcsolódási lehetőséget, vagy többször mennék ki sétálni, hogy emberek közé jussak!

Boldog babázást kíván 9 hónapos anyuka!

2009. márc. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is hasonló helyzetben vagyok mint Te,csak 3 gyerekkel.

És nagyon imádom őket,de várom már kicsit,hogy véget érjen a babakor.Pedig tudom,hogy majd évek múlva meg hiányozni fog,mert imádom,hogy babák,de nagyon fárasztó ebben a korszakban az anya szerep.Főleg így,ha mindenben csak magamra számíthatok.Én úgy érzem sokszor,mintha egyedül álló anya lennék olyan keveset látom a férjemet:((De sajnos muszáj neki ennyit dolgozni a családjáért,és én ezt becsülöm is benne.Így már nem várhatom tőle,hogy itthon is levegyen valamit is a vállamról.Nekem az is gondot okoz,hogy hogyan mozduljak ki a gyerekekkel.Amíg csak 1 volt könnyen voltam,sokat mentünk minden felé.Tedd Te is ezt,1 gyerekkel könnyen mozogsz.Többel már az elindulás itthonról is szervezést igényel.

2009. márc. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első babával én is így voltam. A megváltás az volt, amikor jött a jó idő és elkezdtünk játszótérre járni hintázni. Szépen lassan kialakultak a kapcsolatok a többi anyukával és könnyebb lett. Egyébként van egy eggyesület az a neve, Hogy "Otthon segítünk". Valahol olvastan róluk. Talán megkereshetnéd őket a neten.
2009. márc. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,de sajna nem ilyen egyszerű ez.Anyósommal nem igazán kedveljük egymást.Sajna képmutató a lelkem és emiatt nem szívesen bíznám rá a szemem fényét.

Barátok:pár éve költöztünk a párom szülőfalujába és itt nem igazán akad barát.

jövés menés jó lenne,de mivel ez egy kis falu,elég rossz a közlekedés a szomszéd városokba,így nem szívesen indulok el a babával,-bár ha kijön a tavasz,már ez nem lesz olyan nagy probléma- kocsink pedig egy van,amivel a párom jár dolgozni.

2009. márc. 17. 17:07
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Én mindig akkor lépek le egy kicsit otthonról órákra amikor megkapom a lovémat,így tudok menni vásárolgatni,egyedül lenni. Nagyon jó! Addig vigyázzon valaki a gyerkőcre. Mire hazaérek,már nagyon hiányzik a gyerekem. teljesen feltölt pár óra.

Üdv

2009. márc. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok, azzal a különbséggel, hogy vannak olyan napok, amikor a férjem egy kicsit korábban jön haza. (De nem sokkal és nem minden nap tud.)

Úgyhogy van néhány túlélő trükköm:

1. Én azt csinálom, hogy ha jó az idő és az otthoni teendők (baba ellátása, főzés, takarítás) engedik, minden nap megyek valamerre sétálni a babával. Mindegy merre, csak levegőn, napsütésben legyünk. És kiszellőzzön a fejem. Általában délelőtt és koradélután otthon főzés, gyerkőc ellátása, délután pedig a séta.

2. Másik trükköm, hogy amig alszik, kicsit internetezek is, közben persze fő a kaja, stb. :-), este pedig, ha már alszik, valami könnyedebb filmet nézek, hogy kikapcsolódjak.

3. Harmadik ötlet a hétvége. Amikor otthon van a férjed, akkor menjetek el együtt valahova. Akár csak egy kicsit kirándulni a környéken, akár bevásárolni, fő, hogy legyen valami közös cél, amin jártathatod az eszed egész héten. Én például most abban a lázban égek, hogy cipőt veszünk a gyerkőcnek.

Tudom, nem valami nagy ötletek, én is mindig hullafáradt vagyok. Főleg, hogy a kisfiam borzasztóan eleven és akaratos, hisztis. Tegnap a cipőboltban is nagy hisztit vágott, elszaladt és leborogatta a polcokról a cipőket... :-) De hát valahogy túl kell élnünk ezt a pár évet egyedül is. Hidd el, ha jön a jobb idő, azért egész más lesz még a hangulata is az embernek!

2009. márc. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!