Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babák anyukái,...

Anyatejes babák anyukái, mikor és hogyan szokott rá az evésre a babátok?

Figyelt kérdés
Nálunk ez a hozzátáplálás nem igazán megy, kíváncsi vagyok, más baba is inkább a tejet részesíti előnyben jóval féléves kora után is?
2009. márc. 17. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
5,5 hónaposan kezdtük. Most 8,5 hónapos. Eddig egyszer fordult elő, hogy egyszerre megevett egy üveg kaját. A tejpépeket eszegeti, a körtét, almát, narancsot szereti. Üvegesből az őszibari, őszibari almával. Most már a paradicsomos krumplit is eszegeti. Még mindig kb 75%-ban a tejci :) Szóval nem vagytok egyedül...
2009. márc. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, a tej a legfontosabb! Nekem mondjuk elég jól fogadott bármit a lányom, most 7 és fél hós, nai 3X eszik szilárdat, de olyankor is kéri utána a szopit.

Almával kezdtünk, beleharaptam egy almába, kezébe adtam, ő rácuppant és élvezettel elkezdte kiszívni a levét. Később már kapott reszelt almát, amit jól fogadott, hiszen ismerős volt az íz. Így már eleve pozitívan viszonyult a kanállal evéshez, várta. Jött a többi dolog is szépen lassan, először csak gyümölcsök, majd főzelékek is. Bármit szívesen megkóstol, de a szopi maradt a főkaja.

2009. márc. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi 3 hete kezdtük. Szépen elfogad mindent,de csak módjával. eszeget ő, de mindig hagy helyet a pociban a tejnek:)) A legtöbb, amit megevett egyszerre az 1/3 üveg sárgabarack. Nekem a nagyok is anyatejesek voltak, így nem félek emiatt. Ők is nehezen szoktak le a szopiról, sőt sokáig nasiztak a szilárd ételek után is tejcsit, mégis felnőttek, szépek, egészségesek. Másfél éves koruk körül hagyták csak abba a szopizást.
2009. márc. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: max. fél üveg kaját eszik egyszerre, hagy helyet a szopinak!:-)
2009. márc. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Hát, nálunk a gyümölcs az kb. megy (abból kb. 1/2 üvegnyi, doboznyi, meg szereti rágcsálni az almát, körtét), de a főzelék max. 2-3 pici kanál. 8 hónapos a babám. Szóval ne aggódjak, menni fog szépen lassan?

2009. márc. 17. 12:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Hogyne, menni fog. Mi 15 hónaposak vagyunk, olyan 10 hónapos korától eszik "rendesen" a kisasszony. De nem ám babakaját, azt eszi, amit mi is, mert nem volt oda például a bébiételektől, de a többi itthon kotyvasztottól se...lehet nálatok is majd a rendes házikoszt lesz a befutó, úgyhogy majd csak csinyján a fűszerekkel :-)))
2009. márc. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezek szerint én szerencsés vagyok. 6 hónapos múlt, három hete kezdtük a főzeléket, két héttel korábban a gyümölcspépet. Gyümölcsből annyit eszik, amennyit adok neki (majdnem fél üveggel), főzelékből viszont többet adok és már a második nap megette a 190 g-ot és nem kérte a szopit! Azóta ez így megy, már többféle zöldséget próbáltunk, mindet így ette.

Ezek szerint gyakori az ellenkezője is, nem tudtam :-(.

Azért kitartás, menni fog neki, csak szoknia kell az ízeket, meg a kanalat!

2009. márc. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Még annyit, hogy én sajnát főzésű főzeléket adok, nem tudom, hogy a boltit is megenné-e. Te mindkettőt próbáltad?
2009. márc. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én babám annyira a tejet részesíti előnyben, hogy 1 hónapos kóstolgatás után már ott tartunk, hogy ki sem nyitja száját, ha közelítek a kanállal. :)) Pedig már szépen evett banánt, stököt, céklát, barackot. Most tartunk néhány nap szünetet, aztán újult erővel újra nekikezdünk. Most 7 hónapos 1 hetesa baba.

Úgyhogy nem csak a Te babócád kényelmes. :) Tényleg a szopi a legegyszerűbb és legkényelmesebb táplálás, ezt tudják a kis huncutok is.

2009. márc. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válszokat! Okés, megnyugodtam.

Főztem neki, de azt nem ette, a bébiételből elfogad 2-3 pici kanállal. Már szopizás helyett is próbáltam, ugyanúgy csak 2 pici kanál, és elég neki.

Kedves 13:33-as válaszoló! Azt hiszem, nálunk is ez lesz a helyzet. A mi kajánk nagyon érdekli :-)

2009. márc. 18. 11:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!