Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortol lehet az ujszulottek...

Mikortol lehet az ujszulottek kormet vagni? 5 hetes a kisfiam es a gyerekorvos azt mondta, meg nem lehet. Viszont annyira toredezik a korme es allandoan szetkaparja az arcat vele. Es, ha lehet akkor mivel vagjam, baby olloval vagy rendes olloval?

Figyelt kérdés
2009. márc. 17. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem nyugodtan vágd le neki babaollóval (nekünk a dm-es olló nagyon jól bevállt), az én kisfiam hatalmas körmökkel született és a csecsemősők levágták neki már a születése napján a kórházba
2009. márc. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nem lehet? Miért? Én már 2-3 hetesen vágtam a körmét és nem lett semmi baja. Én a saját bőrvágómat használom, jól lesterilizálva neki (főleg míg picurka volt kisfiam). Most 8 hós és hetente majdhogynem 2x vágom neki, mert ő is összekarmolja magát éjszaka. Szerintem nyugodtan vágd le neki. A kórházban nem vágják le, mert ott még valóban nem szabad, annyira össze van még nőve nekik a körmük az alatta lévő bőrrel az ujjuk végén. De pár hetesen otthon már lehet, sőt. Hajrá!
2009. márc. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nem lehet? olyan gyorsan nőnek a körmeik, hogy muszáj. Én már a kórházban levágtam a lánykámét. Nem vettem külön neki ollót, a miénket használom. Használat utám mindig alkoholba teszem kis időre. Ilyen piciknél még legegyszerűbb alvás közben körmöt vágni. Sok sikert! Az orvosnak nem kell mindenről beszámolni)))
2009. márc. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Miért is nem lehet?

Nálunk is már a kórházban levágták neki, azóta 3-4 naponta kell vágni, mert annyira nő neki. Mi is dm-es ollót használunk.

2009. márc. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia Én már 3hetesen vágtam neki mert ugyen ez volt a helyzet mint nálatok,nekem a védőnő mondta lehet.És baba ollot használj animek tompa vége van.
2009. márc. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szió!

Mikor aludt, mi pont ugyanez miatt 2 hetesen baba ollóval levágtuk, de még a kórházban volt olyan aki megkérte a csecsemős nővéreket, s ők is simán levágták.

2009. márc. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem még a kórházban le kellett vágni, mert hosszú körömmel született a drágám és szétkaparta a kis arcát. Illetve nem is vágtam, hanem a saját körmömmel óvatosan lecsippentettem (akkor még puha volt). A bébiolló nem jött be, vettem kizárólag az ő használatára egy bőrvágó ollót, azzal gyönyörűen pillanatok alatt le lehet vágni.

Nem tudom, miért mondja a dokitok, h nem lehet...én ilyet még nem hallottam. Szerintem sokkal rosszabb, ha töredezik, beszakad. Vágd le nyugodtan!

2009. márc. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Már a kórházban levágják a csecsemős nővérek a körmüket, ha már akkor nagy. A mi kisfiunkét is levágták, hazautazás előtti nap. Nyugodtan vágd le. Akkor csináld, amikor alszik. Én egyébként körömcsipesszel vágom (az enyémmel. Sokkal könnyebb, mint kisollóval.
2009. márc. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én még a kórházban megkértem a csecsemősöket, hogy vágják le. Azóta is rendszeresen vágom, igaz, én akkor, amikor ébren van. Hadd szokja meg a dolgot már most, így később nem lesz belőle balhé. Szerencsére jól tűri, csak beszélgetni kell vele közben :)
2009. márc. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!