Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napernyő, naptető vagy napelle...

Napernyő, naptető vagy napellenző? Kinek melyik vált be?

Figyelt kérdés

Most készülünk venni a 3 közül valamelyiket. S mivel első baba, tanácstalanok vagyunk.

Leírnátok nektek melyik van a 3 közül s bevált-e?

Mi ezekre gondoltunk:

Napernyőnél attól tartunk, hogy nagy helyet foglal, babakocsival így nehéz felszállni a bkv járataira, s utazáshoz is nagy. De sokaknál ilyet látunk.

Naptető:

Ez tetszett, de mivel vagy 5-6 helyen kell rögzíteni, így bajos vele a közlekedés, mert szintén lépcsőzésnél, tömegközlekedésen nehéz vele közlekedni, nehéz tőle átfogni a babakocsit. S a fekete szín nem praktikus a melegben.

Napellenző:

Ez jó, mert kis helyet foglal, könnyű átfogni a babakocsit, ha úton vagyunk. Csak oldalról betűzne a nap, s nehezen lát ki a gyerek belőle, mivel nekünk nem a tolókarra lenne rögzítve, hanem ahol a lába is van, amire a lábzsákot húzzuk, mert hiába átfordítható a babakocsi. Úgy tudunk vele közlekedni, ha nem szembe van velünk a gyerek, mert úgy elég nehéz irányítani.

Edig a napellenzőre gondolunk, de még tervben van, jól jönnének tapasztalatok.

Olyanok írjanak, akiknek van ilyen a 3 közül.


2011. máj. 28. 16:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekünk napernyő van,a legtöbbet több irányba tudod állítani és le lehet csavarozni.

Chippolinoba vettem 2000ft.

Megvagyok vele elégedve.

2011. máj. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekünk napernyőnk van, és nem bajos vele a közlekedés, mert ha fel akarsz szállni vele az ernyőt lehúzod. Mi olyat vettünk ,ami a babakocsira csiptetve is lecsukható. Ez olyan szempontból is jó, hogy állítható magasságú, így alatt kilát, nézelődhet, jobbra balra előre hátra dönthető, a szára több ponton hajlítható. Teljesen a naphoz igazítható. 2000 Ft. Nekünk ilyen van bevállt a többit nem ismerem.
2011. máj. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Mi is olyat néztünk, ami állítható több irányba, s amiket még felsoroltatok, csak párom mondta, hogy bajos vele a közlekedés, s fél, ha összecsukva lenne, nehogy kiszarja valaki szemét felszálláskor, s szerinte így is nehéz átfogni tőle a babkocsit.

Ezekre gondoltam:

Naptető [link]


napernyő [link]


napellenző [link]

A fentieket láttuk, s kipróbáltuk a boltban. A babaszafariban lévőt még neten láttuk.

[link]

2011. máj. 28. 18:12
 4/12 anonim ***** válasza:

Napernyőnk van, gyűlölöm. :D Maradok a textil pelusnál, amíg jobbat nem találok.

Nem szeretem, mert séta közben folyton állítgatni kell. Meg tekergetni, meg forgatni, meg dönteni, meg ilyenek. Szóval nem is a gyerekre figyelek, hanem arra, hogy hogy áll a napernyő. :D

2011. máj. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem bajos a napernyővel közlekedni (napernyővel)csak meg kell tanulni.Amúgy pont ugyanolyanom van eladásra mint a mit belinlkeltél, csak nem a piros fehér hanem a hófehér.

csak nem ennyiért, kevesebbért.Ha érdekel küldök képet!

2011. máj. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekünk ugyanaz a naptetőnk van, amit belinkeltél. Nagyon szeretem. Egyáltalán nem macerás. Egyszer felszereled és aztán már csak simán hátra, vagy előre húzod ugy mint a kocsi kupoláját is. Nem gond a fekete szín.
2011. máj. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

a Brendonos naptetőt én nem ajánlom

bár nem teljesen ilyen a mienk, de majdnem

én fel sem tudtam tenni a kocsira (espiro) mert 3 helyen kellett volna rögzíteni, de nem lehetett, nem fért rá, így vagy középen ment rá, vagy a 2 szélén, de a 3 együtt nem sikerült

ráadásul a kisfiam mindig belekapaszkodott, így a rossz rögzítés miatt rögtön le is jött

hetekig szenvedtem vele, aztán vettem egy napernyőt, és gond nélkül kihúztuk vele az egész nyarat

mielőtt felszállsz a buszra összecsukod a kocsin és kész

közben megtaláltam, ilyen a mienk:

[link]

ha mégis emellett döntesz én eladom neked szívesen féláron :)

2011. máj. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekünk is napernyőnk van. Én is folyton állítgatom, mert kilazul, most másfelől süt a nap stb. Egyébként a célnak megfelel.
2011. máj. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen van:

[link]


Imádom!!! Simán rögzíthető a kocsira 3 kis fülecskével, lehúzod és csak a lába lóg ki. Az én lányom macerálja egy kicsit, de nem tud benne kárt tenni :)

2011. máj. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekünk a fekete naptető van. A másikat, amit egy korábbi válaszoló linkelt (3 helyen rögzíthető) azért nem vettük meg, mert nekünk sem lehetett rápattintani a kocsi ernyős vázára. Így maradtunk a naptetőnél, egyszerű kezelni, olyan magasságban állítod a vázhoz, amilyenbe akarod: felül két bazi hosszú tépőzárral rögzíted a vázhoz, alul pedig lefeszíted a két oldalát és hozzákötöd. Ha nem használod, a kocsi tetejével együtt fel tudod hajtani és kész. Én azért nem vettem ernyőt, mert barátnőm is mondta, hogy beállítja, aztán ha már egy kicsit fordul, utána kell állítani. Elég kevésszer megy az ember hosszú ideig egy irányba. Én még féltem a széltől is, hogy ugyanúgy belekaphat, mint az esernyőnkbe... Szóval én emellett maradtam, igaz, hogy fekete, bár 50 faktoros napvédelemmel rendelkezik állítólag. Bár nekünk csak alul van a kocsiban, az esővédővel és egy vékony pléddel együtt, mert már a fiam 1,5 éves, nagyon kevésszer van már csak a kocsiban, amit meg van, azt meg kibírja sapiban. Szóval ezt tavaly kellett volna vennem, illetve jó lesz a kistesónak. Egyébként jó lenne, ha aludna a fiam a kocsiban és úgy kéne róni a köröket, mint tavaly nyáron. Tavaly én is pelusos módszereztem.
2011. máj. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!