Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babánál baj, ha...

9 hónapos babánál baj, ha kimarad a tízórai?

Figyelt kérdés

Ha a délelőtti alvás pl. elhúzódik délig, akkor már szívem szerint ebédet adnék neki, mert este korán fekszik és du. egyfolytában etetni kéne, hogy lefekvésre utolérjük magunkat.

És az gond, hogy nekünk max., de nagyon max. csak 400 ml tejalapú étkezésünk van? Több tápszert nem eszik meg, a tejtermékekről meg időlegesen le vagyunk tiltva még vagy 2 hétig.


2011. máj. 27. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:

9 hós babának minek adsz tejterméket? elég neki a tápszer.

én pl eleve nem adok tízorait a kislányomnak. 8 körül kel így délre pont elég éhes lesz és egyböl ebédet kap. ha 7-körül kel akkor adok neki egy kis gyümit mert akkor nem bírja ki délig. de több ismerösöm ad tízorait és a gyerek még 1-kor sem akar enni.

2011. máj. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kislányom 8 hónapos, és nagyjából ő is így van ezzel. Kérdeztem a védőnőt, hogy most mit csináljak, hogy meglegyen a megfelelő mennyiségű tejalapú étkezés, de igazából azt mondta, hogy ha jól fejlődik a baba, akkor nincs gond, és ne aggódjak az étkezéseken, ne matekozzak, hanem csak etessem, amikor éhes, és hát annyit eszik, amennyi kell neki.

Az én lányom 5 étkezés mellett is csak kb. 400 ml tejalapú dolgot iszik/eszik. Nem tudok többet beletömni sehogy, de volt már rá példa, hogy a főzelékeket, gyümiket tápszerrel kevertem össze, hogy azért jusson az is a szervezetébe.

2011. máj. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azért adok tízórait, mert ő 6-7 között kel és csak 120-130ml tápszert eszik meg, tehát nem bírja ki délig. Tejtermékből eddig joghurtot kapott, azzal egészítettük ki 500 ml-re, de most bélflóra helyreállítás van, így nem eheti.
2011. máj. 27. 11:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok, én olyat nem is hallottam hogy 400 ml-ter tejalapu étkezésnek meg kelle lennie.

Amúgy ha adsz tejpépet abban is tej van.

Èn konkrétan még tejterméket 10 hós koráig nem adnék, mert ahogy írod a bélflóra ilyenkor még nagyon gyenge, tönkre teheted neki egy életre. lehet most nem haýnja ki a tejet vagy füszeres dolgokat, de tönkre teszi a nyálkahártyát és 30 évesen még egy sültkrumplitól is rosszul lesz.

2011. máj. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos neki már egész pici korában tönkrement, mindig hasmenése volt és most kezdte, hogy semmit nem emészt meg, csak átmegy rajta és visszajön :( Pedig akkor még tápszeren kívül nem kapott semmit. Gluténérzékenységre is gyanakszik a doktornéni, arról mégse tiltott le. Érdekes.
2011. máj. 27. 11:19
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja, a tejpépet köpi ezerrel ,pedig sok márkát próbáltunk már. A joghurtot is orvos javasolta, aztán két hét után leállította.
2011. máj. 27. 11:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!