Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni, ha ez szepará...

Mit lehet tenni, ha ez szeparációs szorongás? Segíthet-e a Mei Tai hordozó?

Figyelt kérdés

Karácsonykor mentünk külön szobába, de csak 3-4 méter a távolság nyitott ajtónál. Akkortól kezdett egyre gyakrabban felébredni (előtte 7-8órát átaludt). Most 1-1.5 óránkénti ébredésnél tartunk. Néha ha kiveszem, sikerül cumit a szájába juttatni, visszateszem és alszik, máskor csak cicivel.

Több apró oka (körülmények) is lehet, amin egyelőre nem tudok változtatni.

Eleinte éjjel-nappal aludt, és 1 percre már belealudt a szopiba. 2 hóstól hirtelen változás: nappal alig alszik azóta, de szopi közben előfordul még most is, ha úgy jön ki, hogy álmos+éhes is. De ha nem, pl. cici nélkül is sikerül este elaltatni.

Rendeltünk Mei Tai hordozót, segíthet az éjszakán ha nappal többet van így velem, míg teszek-veszek? Eddig muszáj volt többször egyedül hagyni a földön játszani. Vagy mi segít? Ez most szeparációs szorongás?


2009. márc. 16. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Én szinte egész nap vele vagyok, mindent együtt csinálunk, de így is felébred éjjelente 3-4x. Igen, ez a szeparációs szorongás. Azt nem tudom, várhatsz-e csodát ettől a hordozótól, mert nem ismerem...Azt olvastam, hogy ennek a szorongásos időszaknak 2-3 hónap utáni javulás a vége:).

Már én is várom, hogy vége legyen, mert elég fárasztó.

Sok sikert és kitartást!:)

2009. márc. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mostanában mintha a rokonok kezében nem érezné jól magát. Bár, ez személytől is függ, de ott kell legyek mellette. Anyós kezében még úgy is nyöszörög, hogy közben mindkét kezét fogom. (Aki persze még el is fordítja másik oldalra, na akkortól végig sír és illedelmesen hallgatom a butaságot hogy mintha benne lenne a hiba. Végül nagy fellélegzés, amikor elmegy.)
2009. márc. 16. 14:26
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszod! :)

Ha 2-3 hótól janulás akkor az most lesz esedékes. Alig várom!

Most itt ül mellettem az autósülésben és míg írok, a másik kezemet gyűrköli, csak így marad meg néha.

2009. márc. 16. 14:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen segít! A hordozottság megnyugtat, a szeparációs szorongás meg elmúlik. [link]
2009. okt. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most, hogy egy félév elmúlt, leírom a tapasztalataimat. Megvettük a Mai Tayt, tényleg szuper, de jóval előbb ajánlanám, hogy ki is lehessen használni, ha valaki utólag olvassa ezt a kérdést. Eredetileg azért vettük, hogy itthon tudjak valamit csinálni a baba mellett. Kislányom hamarosan a kérdés kiírása után felállt, ést ment a bútorok mellett, nem igazán maradt meg a May Tayban. Majd 3 hónap múlva önállóan ment segítség nélkül, akkortól esélye se volt a Mai Taynak. Szerintem kevésbé alkalmas arra a célra, amire vettük, mert itthon amíg benn is volt, folyton ki akart szállni, ismerkedni a világgal :). Javasolnám azoknak, akik nagyvárosban sokat közlekednek, pl. metroval vagy buszon felszállni is egyszerűbb.
2009. okt. 10. 23:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!