Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan bébiétel, ami 4...

Van olyan bébiétel, ami 4 hónapos kortól adható, és eper van benne?

Figyelt kérdés

Eddig akármit kóstolt a lányom, nincs elragadtatva. A sütőtök volt eddig, ami tetszett neki. De se az alma, se a barack, se a répa. Eddig ezeket próbáltuk. De tegnap oltás után hőemelkedése volt, és kapott Panadol szirupot, ami epres. És nagyon ízlett neki. Így gondoltam, ha van epres bébiétel, akkor kipróbálnám, hátha.

Vagy esetleg valami hasonlóan édessel próbálkozzak? Mondjuk szilvával, vagy trópusival? Ma a körtét kóstolta meg, de nem nagyon jön be neki ez sem... Keverjek mindent sütőtökhöz? :)


2011. máj. 27. 07:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
48%
4 hónaposan semmilyen bébiételer nincs szüksége!!!!
2011. máj. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
78%

Az itatóhoz még éretlen. a cumisüveg tökéletes neki


kanalazás hetente párszor de lehet hogy még alapjában véve éretlen és kicsi minden hozzátáplált ételhez ezért is nem megy a kanalazás.

Ha nincs szüksége pótlásra mert elég a tej a tápszer akkor felesleges.

2011. máj. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nem is etetem vele, csak kóstoltatom, de azért kösz a kommentet!
2011. máj. 27. 08:12
 14/19 A kérdező kommentje:

Bocs, utolsó előttinek szólt!

Amúgy tápszeres, de jó lenne, ha eszegetne lassan mást is. Mert nem mindig lakik jól a tápszerrel, viszont azt az adagot már nem nagyon emelhetem, mert így is sokat eszik. Ha többet adok, folyton bukik tőle. Így a dokinő is mondta, hogy kezdjünk el kóstolni. És akkor ha már lesz némi szilárd kaja is a gyomrában, és arra kapja a tápszert, akkor jól lakik.

2011. máj. 27. 08:14
 15/19 anonim ***** válasza:
54%

a doktornő csak azt felejti el hogy nem minden gyerek egyforma.


ezek szerint a baba még valóban nem féléves csak nem kérdeztünk rá.

2011. máj. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
57%

Szia.A dokinő nem írt fel tejpépet?Nagyon szépen be lehet vezetni vele a hozzátáplálást!!Én azt adtam neki 1 hétig, aztán el kezdtem gyümiket keverni bele!Mert a tejpépnek tápszer íze van, és jobban fogadják!Most meg már simán is megy a barack és a banán.Nálunk az alma a mai napig sem sláger...

5 hós babó anyukája!

Az egyik válaszolónak, üzenem, hogy tényleg ha anyatejes a baba, akkor nem kell neki más, de a tápszeresekre ez nem igaz!

2011. máj. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Van a kecskemétinek almás-málnás bébiétele.Ez ízlett nagyon a lányomnak.Egyszer vettem neki (szintén kecskeméti) almás-epreset, többet soha.Csak kóstoltattam vele, és estére úgy begörcsölt, hogy hullámokban kezdett üvöltve -visítva sírni.Pedig akkor ő már 7 hónapos volt, az üvegre az volt írva, hogy 6 hónapos kortól.Ő, aki átalussza az éjszakát másfél hónapos kora óta, fél óránként ébredt ordítva.Össze volt gömbölyödve az ágyban, be volt keményedve az egész kis teste, és kiflire húzta össze magát, annyira fájt neki a hasa.Pedig a hasfájása már 3 hónaposan elmúlt.Ő nagyon érzékeny rá!Ijesztő volt!Ringattam vagy fél 8-tól éjfélig, mire sikerült elaludnia úgy, hogy nem ébredt fel a görcsre.Nem is értem, hogy egy olyan gyümölcsöt, amit egy éves kortól lehet adni, hogyan lehet 6 hónaposoknak ajánlani.Egyszer megfeledkeztem arról, hogy a tejen is átmehet valami.Ettem epret, és szoptattam.Ugyanaz a kínlódás éjjel.Én nagyon-nagyon sokáig nem akarok epret látni a gyerek közelében.De ha a te babád bírja is, akkor is csak 6 hónaposan kaphatná!Annyi gyümölcs van még!Szőlő, banán, sárgabarack, málna stb.
2011. máj. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszi, szerintem a málnásat majd megpróbálom. Hátha azt szereti. :) A körtére gy fintorog, hogy jaj... a második falatnál száj összezár, nem is lehetett többet kóstoltatni vele. :D
2011. máj. 27. 10:26
 19/19 anonim ***** válasza:

Én vettem már az enyémnek epreset,nem konkrét eper van benne,mert az allergizál,hanem epervelő.

Ha már nem elég neki a tápi akkor nyugodtan elkezdheted a hozzátáplálás gyümivel,vagy tejpéppel,péppel.

Én az utóbbit adom neki: Sinlac,a gyerekorvossal iratom fel így csak 1330ft,recept nélkül 3000ft.hozzáadott cukor nélküli.

2011. máj. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!