Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá a babámat...

Hogyan szoktassam rá a babámat, hogy egyszerre sokat egyen?

Figyelt kérdés

4 hónapos tápszeres a babám, és sinte egész nap eszik. Reggel felkel, 50-60 ml eszik, aztán abbahagyja, majd fél óra múlva megint enni kér. És ez megy egész nap. Már szeretném elkezdeni a hozzátáplálást, de így ez sem megy. Hagyjam ordítani pár órát, és akkor talán sokat fog enni? Vagy mit csináljak?

most próbálom vízzel, teával húzni az időt, de ezt sem tudom már sokáig csinálni.


2009. márc. 16. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:

milyen üvegből adod neki a kaját? vagy szopizik?

Mert nálam a tápszernél cisnálta ezt egy ideig, mire rájöttem, hogy egyszerűen megúnja az evést. Váltottam nagyobb lyukú cumisüvegre, és egyszerre megette az adagját, kb ugyanannyi idő alatt. Szerintem lusta volt egyszerre ennyit egyhelyben feküdni a kaja miatt:-)

2009. márc. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2 nagy lyuk van a cumisüvegen, és elég gyorsan is eszik, úgyhogy szerintem nem ez lehet aprobléma. pár perc alatt megeszi az ő kis adagját. már próbáltam pohárból, kanállal, úgy még ennyit sem evett.
2009. márc. 16. 11:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Hűűű, így tényleg nem lehet neked könnyű! Hogy tudtok így egyáltalán kimozdulni vagy sétálni? Mindíg így eszizett?

Kislányom 4,5 hónapos anyatej+tápis a kezdetektől. Kialakult étkezési rendje van: reggel 7:30, 11:00, utána 14:00, 17:00, este 20:30 (eltérések esetleg plusz-minusz fél órásak)és reggelig alvás. Kb. egy hete kezdtük a hozzátáplálást a 11:00 órai evéskor gyümi- vagy zöldségpép utána tejci. A 34. hétre 2550g-al és 50cm-vel született talán ezért sem egy "zabagép", de reggel kb. 170, a nap többi részében is kb. átlagosan 140 ml-ket eszik. Még a fél üveg pempős étkezés után is megiszik 100ml tejcit. Gondolom nálatok a fő gond az időbeosztással és nem a napi mennyiséggel van. Főleg azért furi, mert csak üvegből eszik így esetleg még a cici+üveg variáció sem zavarhatja.

Hát, szerintem ezt nem ússzátok meg egy kis sírás nélkül. Próbáld meg hogy amikor jelzi, hogy éhes, húzz rá egy fél órát és akkor etesd. Biztos nem egyik napról a másikra, de megszokja, hogy többet kell egyszerre enni ha jól akar lakni. Később aztán a fél órát növeld 1-re és így tovább. Lehet, hogy hamarabb megtanulja, mint gondolnánk. Védőnőtől esetleg próbáltál segítséget kérni?

Remélem nem írtam nagy hülyeséget, csak nagyon szeretnék segíteni -mert azon kívűl persze, hogy babánk kialakít egy bizonyos napirendet, ami neki jó- tényleg nagyon rossz lehet neked akár házi munka stb. szempontból is!


Boldog babázást kívánok!

2009. márc. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

második voltam

bocs, még annyi jutott az eszembe, hogy nem jó, nem ízlik neki a tápszer, amit most kap lehet, hogy egy váltás is segítene. :)

2009. márc. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Hát, az a baj, hogy nem tudunk tápszert váltani, mert ez az egy, ami bevált. Szinte mindet kipróbáluk, mire ezt megtaláltuk. A többitől vagy rengeteget bukott, vagy nem volt széklete, esetleg fájt a hasa. Így nehéz.

Viszont az az érdekes, hogy egész nap et csinálja, etse viszonylag sokat, 100at megeszik, aztán hajnali 4ig alszik, akkor 170et, majd reggel felkel, és onnantól kezdődik, hogy nem eszik rendesen.

2009. márc. 16. 13:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!