Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel tudnám ösztönözni a 7...

Mivel tudnám ösztönözni a 7 hós fiam h próbáljon magától forogni? Ami eddig csak segítséggel ment?

Figyelt kérdés
Ha segítek neki kicsit oldalára fordítom akkor már átbillen de magától nem hajlandó. Ugyan ez van ha hason van még nem tolja ki a fenekét. Járunk fejlődés ellenőrzésre de ott azt monták eddig minden rendben van. Sokat játszom vele próbálom játékokkal körül venni h rávegyem próbálja elérni Őket. Nem vagyok elkésve? tudom nem jó hasonlítgatni de nem vagyok elkésve? azzal próbálom nyugtatni magam h koraszülött volt(34.hét)és fiú így lasabban megy neki a tanulás.
2009. márc. 16. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem nem vagy elkésve, mindent tudni fog, csak legyél türelmes. Minden babának megvan a maga fejlődési üteme, nem kell siettetni semmit.
2009. márc. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

akkor ezt a 6 hetet le kell vonnod a korából, és akkor ő elméletileg ebből a szempontból 5 és fél hósnak számít. szóval ha jártok ellenőrzésre, és ott azt mondták, h minden ok, akkor ne izgulj.

segíts neki mindig picit, aztán egyzsercsak neki is menni fog:)

2009. márc. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%

Hová jártok ellenőrzésre? Szerintem keress fel egy Dévény módszerrel dolgozó gyógytornászt, mert egy picit le vagytok maradva még akkor is ha koraszülött volt. Ösztönözheted játékkal hogy forogjon, de inkább vidd szakemberhez.

Gyógytornász anyuka

2009. márc. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia mi 9 hónaposak vagyunk és még mi sem nagyon akarunk magunktól forogni.Próbáld beletenni egy törölközőbe és húzzogasd jobbról-balról, hogy forgolódjon benne.Ezzel hozzásegited, hogy nem kell félnie és lassan menni fog segitség nélkül is.Ha a doki is azt mondta h minden renben akkor csak arról van szó h a mi picikéink lusták.Ne aggódj, nemsokára menni fog neki!!
2009. márc. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Állítólag én még 8 hónaposan sem forogtam, mégis egészséges vagyok.:)
2009. márc. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia

Mi is 34.hétre születtünk, fiúcska. Kb 6 hónapos korában kezdett el forogni, de úgy hogy egyszerre minden irányba (jobbról balra, vissza, ill. hasról hátra, hátról hasra). Nem szép lassan ahogy a többi baba. Szóval eléggé bajban voltam :)

A lényeg: nekünk úgy kezdte el, hogy egy picit leejtett az ágy és gurult (mellé ülsz stb. hogy besüppedjen). 4. alkalom után már a sima felületen is forgott. Érdemes kipróbálni.

De ne izgulj, pláne ha a korautógondozóban azt mondták, akkor nemsokára beindul. Mellesleg az is lehet, hogy nem fog forogni, viszont korábban elindul, vagy mászik.

2009. márc. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!