Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejpép! Mikor adjátok az esti...

Tejpép! Mikor adjátok az esti szopi előtt, annak reményében hogy jobban aludjon a babátok?

Figyelt kérdés
Ki akarom próbálni, hátha később kelne fel enni éjszaka. fél9 körül szopizik, de fél1 körül már éhes(6,5hós). Mikor adjam,hogy legyen is értelme???
2011. máj. 25. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Éhes, vagy csak cicit kér? Mert nem mindegy. :)

A szoptatott babák nagyon sokáig meg-megébrednek éjjel, hogy egy kis cicit vegyenek a szájukba, pár percig szopizzanak.


Én nem adnék neki ilyeneket egyáltalán (azaz nem adtam és nem is adok, most egy éves a fiam).

2011. máj. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyértelműen éhes!!! Nem csak cicizik!!(előfordult már hogy csak cicizni kelt fel, de az esetek többségéban 10 ből 9szer éhes!)
2011. máj. 25. 16:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam(mikor 6 hós volt, most 7 elmúlt és még ugyan ez megy), hogy az esti szopi előtt 2-2,5 órával adtam neki.Tehát az én babámat 7kor fürdetjük, negyed8kor szopizik, előtte kb 5kor kap tejpépet gyümölccsel.Eleinte alma-banán-keksz mixet adtam neki, de azt megunta.


De ha már ilyen hamar fent van, és éhes,az esti szopi után, akkor lehet nem lesz elég az esti tejpép, lehet nap közben is kéne már adni valamit neki.Én ezt amit írtam 4 hósan kezdtem, azóta nem is volt éhes éjjel, de felkelt cicizni, de leszoktattam róla.Azóta nem ébred.Szóval nem tudom miket eszik nap közben, próbáld ki azért az esti tejpépet.Ja és én úgy csinálom, hogy a tejpép után már nem teszem le aludni.

Amúgy miket eszik már babád?A 11es szopi után még hányszor kel fel?

2011. máj. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az ebédet már kiváltottuk és tízóraira is kap gyümölcsöt. Eszik már: alma, banán, őszibarack, körte, meggy, gesztenye, répa,burgonya, cukkini, sütőtök, brokkoli,borsó.

Általában fél1kor és fél 5kor kel. De van hogy egy órával csúszik mindkét kelés.

2011. máj. 27. 10:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó?Hogy szoktattad le az esti cicizésről, mert az enyém sem éhes, sőt eddig fel sem kelt, de most lassan 2 hete 3szor is megébredt és csak cicin alszik vissza!

8 hós

2011. máj. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

05-25 17:43 vagyok, mi lenne ha próbálkoznál valami vacsival is?fürdés előtt, utána szopi....de ha annyira éhes, akkor lehet valami fejlődési ugrás van...


8 hós baba anyukájának.Úgy szoktattam le, hogy először is megfigyeltem, hogy már nem éhségből szopizik.Ezután mikor felkelt éjjel(igazából nem vártam meg míg totál felkel, hanem mikor hallottam, hogy forgolódik, már fél álomban van akkor mentem oda hozzá)cumit adtam neki.De a hajnali 4es szopizásnál még megszoptattam.Kb 2-3 nap után már nem kelt fel 1-2 körül, akkor a 4 órás szopizást is "kiváltottam" cumival.Így sikerült leszokni.Persze van még most is, hogy felkel 5 körül, ilyenkor cumival visszaalszik, vagy átveszem magunkhoz, ott is visszaalszik.7 körül szokott először szopizni reggel.

Nem akartam teával, vízzel kínálni, mert ahhoz is ugyan úgy hozzászokik mint a tejhez.A cumit csak beadom neki, megnyugszik tőle, és rend szerint ki is esik a szájából, nem azzal alszik.

Remélem tudtam segíteni:)

2011. máj. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálnám,hogy fürdés előtt kb 1 órával adnék neki tejpépet majd fürdés után a szopi!Nyugodtan adhatsz neki tejpépet,az én fiam is attól alussza át az éjszakát!
2011. máj. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Tudom, nem friss már a kérdés, de hátha valaki olvassa, és tud segíteni!

Az esti tejpép adása milyen formában néz ki? Sűrűbbre és kanállal, ahogy a doboz írja, vagy lehet azt is valahogy cukisüvegből? Én is annak reményében adnám, h aludjon éjszaka…

5 hónapos koráig végig aludta az éjszakát! Kezdetektől fogva anyatejes és tápszeres is. Hozzátáplálás előtt 1 hónappal elhagytuk az anyatejet, tápszer van ahelyett is. Egyenlőre a 10 órai van kiváltva, meg délután kap valami gyümölcsöt feldarabolva nyammogni. És mégis kel éjjel 1x, de az esetek 10%ban 2x is.

júl. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!