Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bilizés, hogyan tovább?...

Bilizés, hogyan tovább? Folytassuk egyáltalán?

Figyelt kérdés
Kisfiam 15és fél hós,délutáni szunya után ha rárakom a bilire belepisil és nagy az öröm.Érdemes próbálkoznom?És hogy tovább?Ha bekakil mutogatja a pelust általában,pisilést még nem jöttem rá hogy jelezné,v nem veszem észre.Suttogó módszert vki tudja?Régen olvastam,nem igazán emlékszem a lényegre.Köszi!
2011. máj. 25. 14:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Suttogót nem ismerem.

Szerintem még korai a további szoktatás, nem érett rá az idegrendszere és a záróizma.


Lesznek akik vitatkoznak velem, de kár még macerálni vele a gyereket.

2011. máj. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
egyetértek az elsővel.
2011. máj. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
csinálhatjátok ha tetszik neki de azt ne várd, hogy szobatiszta lesz mivel még nem tudja irányítani, előre nem érzi, kommunikálni is csak most kezd
2011. máj. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ezek miatt vok én is bizonytalan.De akkor most ezt haggyuk is abba?És majd egyszer megint?Vagy a du.pisi maradjon és majd később próbálkozzak tovább?De akkor hogy?
2011. máj. 25. 14:54
 5/17 anonim ***** válasza:
52%
Én valamelyik nap írtam ki kérdést ezzel kapcsolatban. Az én lányom 16 hónapos, szól, hogy kaki, aztán már nyomja is. Azt a választ kaptam többektől, hogy lehet már próbálkozni, hiszen jelez, hogy kell neki. Tehát szerintem nyugodtan, ártani biztos nem ártunk vele.
2011. máj. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is csatlakozom az első válaszolókhoz. Nem tudják irányítani.

Az én gyerkőcöm is szólt ennyi idősen, sőt volt hogy sikerült is a pelust több órára levenni, de mondhatnám, hogy több múlt a szerencsén, mint a szabályozáson :)

Aztán annyi volt a kudarcélmény, hogy besokallt, ekkor hagytuk a fenébe nagyon sokáig, megvártuk míg valóban érett lett rá és 2 nap alatt teljesen szobatiszta lett (éjszaka is). Rokonságban ugyanekkora fickónál tovább ment a próbálkozás, erőltetés, állandó kudarc stb, kár volt, mert most már gyűlöli az egész témát és még mindig pelusos alváskor és ha kimozdulnak otthonról + rendszeres otthon is a bepisilés.

Persze ez csak 2 példa, de számtalan anyukával találkoztam már, aki erőltette a korai szobatisztaságot (és itt nem erőszakosságról beszélek, hanem kedvesen, türelmesen csinálták), de mind megbánták és egyiknél sem lett korábban szobatiszta a gyerek. Időpocsékolás volt, idegeskedés és a gyerek is ramatyul érzi magát tőle.

2011. máj. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat,akinek a 1,5 éves kislánya már bugyiban szaladgált nyáron, szólt,ha pisilnie kellett.

Szerintem a délutáni pisilés maradjon,majd kicsit később, reggel,ébredés után,ha van kedve,rá ültetheted a bilire,meg este fürdés előtt is.

2011. máj. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
nekem 20 hós a fiam és csak ráül a bilire 1-2 mpig aztán feláll rolla nem eröltetem a dolgot igaz ha meleg van csak kisbugyit adok rá de nem kiabálom le a fejét ha bepisil,próbálkozunk a bilibe produkcióval de ha nem akarja hagy menjen.
2011. máj. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Picike még hozzá, nyáron a nagy melegben persze le lehet venni a pelust, de megbízható szobatisztaságot ne várj jövő nyárig.
2011. máj. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ok csajok,köszi :) !!!Akkor azért ez a du. pisi marad,megmarad simán a bilin,nincs erőltetve még kedves szóval se,aztán majd egyszer csak.Köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 28. 08:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!