Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes baocom mindket mellemb...

5 hetes baocom mindket mellembol szopizik egy etetes alatt. Ez baj vagy feltetlenul csak az egyiket kell kinalni egy etetes alatt?

Figyelt kérdés
2009. márc. 15. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs túl sok tejed, akkor nyugodtan adhatod mindkettőt. Fontos, hogy teljesen kiszívja őket (ha a másodikat nem is teljesen, de az elsőt mindenképp), mert a végén van a "java" a tejcinek. Az védőnőm egyre hajtogatta, hogy egy ciciből adjak neki...következésképpen majdnem elapadt a tejem, a babám meg sírt, mert nem volt neki elég.Így hát maradt a két cicis szopizás. Mindig annyi tejem volt /van, amennyi neki éppen kell. 8 hós, és még mindig szopizik. Ha bőséges a tejed, akkor megpróbálhatod az egy melles szoptatást. Mindenképpen az a lényeg, hogy a picid jól lakjon :-)
2009. márc. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan sok tejem volt, hogy másnak is jutott belőle plusz fél liter naponta, mégis mindig mindkét mellemből szoptattam :)

Ez azért volt jó, mert állandó inger volt a cicinek, így mindig elég volt a tej + nekem sem kellett izgulni, hogy jól lakott-e a törpim + nem feszült a cicim annyira így és nem is nyúlt meg :D

2009. márc. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy a babám havonta a másfélszeresét hízta az "előírtnak", tehát az egyik cicit mindig a zsíros tejig ürítette.
2009. márc. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
36%
Szia! Szerintem probáld meg, hogy csak az egyikből egyen. Lehet, hogy ha te probálsz belőle tejet kipréselni nem jön, de amennyire én tudom olyankor még van benne. Nekem két fiam van. Egyszer egy drnő mondta, hogyha 1-1,5 órán belül újra szopik akkor ugyanarra a mellre tegyem vissza. Ugyanis a végén jön a tej zsíros része, ami tápláló, az eleje cukros, ami a szomját oltja, és ettől fáj a hasuk. mindkettőből csak a cukrosat szívja ki. Arról nem is beszélve, hogy mennél kevesebbet szív ki, annál kevesebb fog termelődni, és egy idő után nem lesz tejed. Én mindkét fiamat 11 hónapos koráig szoptattam és nagyon boldog voltam, nem volt gond semmivel. 6 honapos korukig csak szoptak. Próbáld meg csak az egyikből, újra visszatenni, ha úgy látod nem elég. Egyébként ilyen korban bennük van a szopás ösztön tehát ha nem éhes akkor is "keresi a cicit". Hidd el jol lakik egyből is. Síráskor leginkább más a bajuk, olvastam, hogy az esetek csak pár százalékában az éhség a sírás valódi oka. Kitartás!
2009. márc. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is két mellből szoptattam és rengeteg tejem volt. Nem szabad túl hamar áttenni a másik mellre, erre kell csak figyelni. 2 hós korára duplázta, 7 hós korára pedig triplázta a súlyát, szóval jutott neki a zsíros tejből :)
2009. márc. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!