Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tettél, ha többnyire...

Mit tettél, ha többnyire cicin aludt el a babád és előbb apadt el a tej, minthogy a baba készen állt volna az elválásra?

Figyelt kérdés

Lehetséges ez egyáltalán, hogy előforduljon? hat hó feletti babákra gondolok elsősorban.

Pillanatnyilag még tudom szoptatni, de érezhetően csökken a tejci... ringatástól csak felpörög, tehát ez kizárva. cumit nem fogadja el és egyébként is hajlamos rá a fiam, hogy másfél órát ordítson torkaszakadtából elalvás előtt, annyira rossz alvó. mert ezen műsorok után persze alszik vagy 40 percet. és egyébként se többet. éjjel is sokszor felkel, min 2-szer, de van, hogy 5ször és általában csak cicin alszik vissza.


2011. máj. 25. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:

mondjuk azért mert nem tudsz szopi után fejni az még nem jelenti h elfogy a tejed max annyit h beállt a baba igényei alapján

jó esetben


amugy ha ragaszkodik a cicihez akkor hagyd ! sokkal jobb mint a cumi és legalább ingez éri a melled és talán később apad el a tejed

könnyebb lesz leszoktatni róla majd mint a cumitól / mert hát ha nagyobb lesz akkor már megérti

neked is sokkal jobb ha a melleden alszik el pl nem kell fertőtleníteni nem hagyod el nem felejted otthon :-D nem kell kísérletezni h melyik a legjobb neki


a barátnőm volt úgy h nem tudod szoptatni 6 hónaposan lett elapasztva a tej (műtét miatt) de a baba még igényelte a szopit így szoptanit-tal cicizet a baba.-)) és így ment olyan 1.5 éves koráig akkor választotta el a baba magát

(Tápszer volt benne) de volt olyan h csak simán cicizet mikor csak aludni akart


szal van ilyen is .-)))

meg lehet úszni cumi nélkül is

2011. máj. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak úgy érzed, hogy kevesebb a tejed. Ettől bepánikolsz, és elválasztod, idő előtt. A lényeg, hogy tedd sűrűn cicire, ne aggódj, elég a tejcsi. 9 hós a babám, vannak napok, amikor alig akar cicizni, máskor egész nap cicin lenne, én meg parázok, hogy nem csökkent-e a tej, de nem, mindig van neki elég. :) Éjjel nekem is cici kell a visszaalváshoz.
2011. máj. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
igen, nálunk megtörtént 8 hónapos korában. nem okozott problémát az elalvás szempontjából, tápit ivott de ugyanúgy ahogy szopizott, feküdtünk az ágyon összebújva csak nem a cicimet csócsálta :)
2011. máj. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek még éjjel is többször ébred és cicit kap, tuti, hogy nem fog elapadni. Gondolom nappal is többször szopik még. Hogy csinálod a hozzátáplálást? Kaja előtt, vagyután kap szopit. Ha kaja előtt adod fél órával, akkor nem fog elválasztódni 1 éves kora előtt.
2011. máj. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nos, az a helyzet, hogy nem volt túl jó ötlet a cicin altatás, pont ez miatt.Fokozatosan próbálj valami más módszert.én újszülött korától kezdve azon voltam, hogy saját magától aludjon el a kiságyba. most 2 éves. leteszem aludni, közlöm, hogy aludjon, jó éjszakát, puszi, és kijövök. Van, hogy még beszélget, vagy kicsit nyüszörög, de elalszik.
2011. máj. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is ettől rettegtem, a másik félelmem pedig az volt, hogy majd 3 évesen is csak cicin fog elaludni, de az idő magától megoldotta. Az én cicifüggő kisfiam az első szülinapja táján egyre ritkábban aludt el rajta, 13 hónaposan pedig el is hagytuk az egészet, pedig korábban éjjelente is szopizott minimum kétszer. Csak pislogtam.

Ne hallgass azokra, akik szerint ha most így megy, ez lesz évek múlva is a helyzet. Ha megérik rá, abba fogja hagyni, ha pedig Te szeretnéd leválasztani, és segítesz neki, attól sem törik össze a lelke. A segítség alatt természetesen nem azt értem, hogy hagyd éjjel sírni, de nálunk pl. én tettem meg a végső lépést, és őt látszólag egyáltalán nem rázta meg.

Ja, és ha még ilyen sokszor szoptatod, nem fog elapadni, az biztos.

2011. máj. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!