Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen formában adtok gabonape...

Milyen formában adtok gabonapelyhet a babának?

Figyelt kérdés
Zabpehely, zabkorpa milyen ételbe passzol? Hogyan készítitek el? 7 hónapos babának adnám, hogy ne csak babakekszet kapjon, és búzalisztet a főzelékbe.
2011. máj. 25. 08:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Én gyümölcsbe szoktam tenni ezeket, még most is, pedig 1,5 éves a fiam, de ezért sokszor botmixerezem neki a gyümölcsöket, hogy a gabonát is beletehessem.

Amiket a gyümölcsbe szoktam tenni: zabpehely (ritkán, inkább, mikor kicsi volt), zabkorpa, kölespehely (ezt is már nem annyira, mert a kölesgolyót eszi ezerrel), babylove-os gabona keverék (olyan, mint a 7gabonás pehely, ez is dúsító), kukoricapehely (ezt úgy is szoktam, hogy banánturmixot csinálok zabtejből, és beáztatom) és amit szinte minden nap kap a kalcium miatt, a pattogatott amarant.

Zabpehelyliszttel tudod a főzeléket habarni majd később, bár én most is zabtejet vagy rizstejet használok.

Zabpelyhet és zabkorpát zabtejjel szoktam megfőzni, mint a a tejbegrízt, reszelt almával vagy más gyümivel is lehet keverni, most már én fahéjat és kakaót is teszek bele.

Kb ennyi jutott az eszembe. Ja és még van rizspehely is amivel dúsítani lehet, de én azt nem nagyon szerettem.

2011. máj. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!