Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Lányom utálja...

Mit csináljak? Lányom utálja a főzeléket, főtt kajákat!

Figyelt kérdés

1 éves, és nagyon nehezen eszegeti meg, amit adok neki. Gyümölcsöket, tejpépeket, túrót, joghurtot szereti, de ha meglátja a főzit bármilyen formában, összeszorítja a száját, és nem hajlandó enni.

Nehezen gyarapodik, 8,15 kg, 75 cm. Már mindent kipróbáltam, főzőcskéztem, bébiételt is megpróbáltam, de egyszerűen nem hajlandó enni. Ha mi eszünk, abból csipeget, de nagyon keveset, 5-6 falatnál már megáll.

Tanácstalan vagyok.


2011. máj. 21. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:
rendesen fűszerezed, ízesíted a főzeléket?Olyat csinálsz amit Te is megennél?
2011. máj. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Persze, már mindent megpróbáltam. Sőt, mivel már elmúlt 1 éves, sokszor megkínálom a saját kajánkból is, és az sem kell neki, csak egy pár falat erejéig.

Bébiételt is próbáltam már, szinte minden márkát.

2011. máj. 21. 15:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nehéz ügy...öcsém is nagyon rossz evő volt, anyum rájött, hogy a kukoricát szereti, így egy időben mindenhez azt turmixolt neki.

Amúgy az én fiam 7 hónapos, mostanában ő sem eszi a főzeléket, nem tudom mikor kezdődött nálatok, de lehet a nagy meleg is befolyásoló tényező.

Amúgy szerintem ültesd magad/magatok mellé mikor esztek, kínáld, amennyit eszik,annyit eszik, aztán rá fog jönni, hogy ebéd idő van, enni kell, és hogy finom, mert ti is azt eszitek.Sajnos jobb ötletem nincs...

2011. máj. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A többi kajánál érdekes módon eszik. Reggelizni nyugodtan reggelizik, kivárja a falatokat, tízóraira általában tejpépet kap, akkor is szépen ül, és megeszi. Viszont mikor ebédidőben beültetem a székbe, és meglátja a főzeléket, vagy a mi ebédünket, rögtön elkezdi forgatni a fejét, csapkod, összeszorítja a száját. Erőszakoskodni nem akarok, általában ráhagyom, és leteszem aludni, hátha felkel, és kajás lesz, de akkor sem kell neki. Olyankor megsajnálom, és adok neki valami fogára valót.

Lehet, hogy határozottabbnak kellene lennem, de így is a napi 2 főzi helyett csak egyet adok. Azt hiszem, többet már nem engedhetek neki.

A védőnőnk is, és az ismerősök is folyton nyugtatgatnak, hogy teljesen jó bőrben van, egészséges, boldog baba, és az apja ugyanilyen alkat, csak engem már kiidegel, hogy nem eszi a főtt ételt. Mi lesz vele a bölcsibe????

2011. máj. 21. 15:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Figyu, az én babám is ezt csinálta, igaz ő még csak 9 hós, aztán feladtam, mert annyira ideges voltam, hogy már nem igaz. Eldöntöttem, hogy mindig megkínálom, és ha megeszi jó, ha nem úgy is jó.(amúgy én a helyedbe nem adnék 10 óraira tejpépet, mert azok nagyon telítenek) Láss csodát MÁR MÁSNAP megette a főzi, azt hittem rosszul látok.

Szal én a helyedben nem adnék 10 órait, csak 1-2 csipet vmit, és megkínálnám főzivel, ha nem megy, jöhet a tejpép.

Szerintem tuti, hogy érzik, hogy nagyon akarjuk, és ez is közrejátszik.

2011. máj. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, és a bölcsiben egymást utánozzák, úgyhogy ott nem lesz gond.
2011. máj. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, az én lányom is ezt csinálja, másfél éves. Tök jól eszik, de a főtt kaja... Én már belenyugodtam, meg a bölcsiben bízom nagyon, hogy ott majd utánozza a többieket.
2011. máj. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ÉN A HELYEDBEN TÍZÓRAIRA NEM ADNÉK NEKI TEJPÉPET.CSAK VALAMI KIS PÁR FALATOT.SZERINTEM MÉG DÉLRE NEM ELÉG ÉHES,MERT A TEJPÉP NAGYON ELTELÍTI.MINDENESETRE ÉN EZT PRÓBÁLNÁM.4 ÉVES KISLÁNY ANYUKÁJA
2011. máj. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólókkal, tízóraira nem szabad neki ilyen "nehéz" kaját adni mint a tejpép, az nagyon laktató, azért nem éhezik meg délre.Én azt mindig vacsorára adtam neki, lefekvés előtt.Tízóraira esetleg egy kis gyümölcsöt adjál, pláne ha reggelizik is eleget.De azt is kipróbálhatod hogy ha evett reggel eleget, akkor elhagyod a tízórait teljesen, és hátha jobban eszik délben.
2011. máj. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!