Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lápiszolás után mi a teendő 4...

Lápiszolás után mi a teendő 4 hónapos babánál?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk lápiszoláson, és a doki nem csak a vadhúst kezelte le hanem a bőre is olyan lett a babámnak. Nem mondott semmit, csak ,hogy ha 10 nap múlva nem jön helyre, menjünk vissza.

A köldöke körül fekete és válik le a bőr, ahol kicsit rózsaszínes is.

Kell vele foglalkozni? Törölgetni? Érheti víz?


2011. máj. 19. 20:43
 1/1 anonim ***** válasza:

érheti víz, de utána hajszárítóval érdemes csontra mnegszárítani, mert a szürke tulajdonképpenegy ugye elhalt szövet. Én nedves törlőkendővel meg betadinos vattával áttöröltem neki párszor és le is jött a szürke trutyi (mert letörölve inkább úgy néz ki :S ) körben szépen a köldöke körül, alatta ott volt az úk friss bőr, igaz, hogy nagyon pirosas-élénkrózsaszínen, gondolom mert még kellett volna némi idő hogy teljesen regenerálódjon.

Én neogranormonnal kentem neki jó sokszor naponta, és pár nap alatt helyre is jött teljesen.


nekünk anno a hajszárítós dolgot mondta el csak, meg hogy ne ijedjek meg hogy ha kenődik a ruhára meg a pelus széléhez a szürkeség, majd lekopik mikor az új bőr alatta kész, ne foglalkozzak vele, annyira ügyeljek, hogy ne tépkedhesse, ne macerálja, nehogy nyílt seb keletkezzen amibe aztán ez a rothadó-elhalt szövet belekerül, és törölgethetem betadinnal néha ha úgy érzem hogy ráfér.

2011. máj. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!