Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos baba kötött csípő?

5 hónapos baba kötött csípő?

Figyelt kérdés

Kislányom 5 hónapos és a védőnő szerint még mindig kötött a csípője. Terpeszpelust hord, a jövő héten megyünk vissza az ortopédiára. Kérdeztem a védőnőt, hogy tornáztatás segít-e, azt mondta hogy ne tornáztassam. Itt viszont olvasom, hogy a torna is segít. Most akkor hogy van ez?

Babaúszásra érdemes lenne elkezdeni járni, segítene?


2011. máj. 19. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk 4 hónaposan vették észre a diszpláziát. Akkor azt mondta az ortopédus, hogy éjjel-nappal terpeszpelus és minél többet tornáztatom, annál előbb rendbejön, de minimum napi 6X. Ha nem engedi tornáztatni magát, kengyelt kap. Én 8-10X is tornáztattam és 2 hónap alatt teljesen jó lett a csípője. Szóval tornáztasd minél többször!

2011. máj. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hogyan kell tornáztatni, milyen módszerrel?

Köszönöm

2011. máj. 19. 13:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt mondta a doki, hogy meg kell fogni a két combját és lefele rugóztatni ötször-hatszor nagyjából 5 perc. Én a földön csináltam, mert úgy megfeszítette magát, hogy meg se bírtam mozdítani, kellett a túlerő. Nagyon nem szerette, sokszor én is vele sírtam, de megérte, mert nem kellett a kengyel, és 2 hónap után kidobhattuk a terpeszpelust. Remélem segítettem és Nektek is oldódik a csípője!
2011. máj. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!