Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kötött csípő esetén tényleg...

Kötött csípő esetén tényleg segíthet a lazításban, ha kenguruban van a baba?

Figyelt kérdés
Mi még nagyon picik vagyunk (5 hetes a kisfiam) és a kengururól azt hallottam, hogy csak 4 hónapos kor után ajánlott, mert előzze nem tartja magát. Ez tényleg így van? Akkor most merjem vagy sem?
2008. dec. 2. 17:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha kötött a csípő 8 hetes korától rendszeresen használjátok a kengurut, és mellette állandóan tornáztasd! Nem igaz, amit hallottál, 4 hónaposan már nem tudnak vele mit kezdeni, mert akkor indul a csontosodás. A kötött csípőt nagyon komolyan kell venni, és minden hónapban vissza kell menni a sebészetre kontrollra. Én is ficamos voltam, én kengyelbe voltam annak idején, a lányomnak is kötött lett a csípője, és a kenguruval a 4. hónapra teljesen negatív lett az ultrahangunk. Mi 17 ezerért megvettük a Babybjörn-t, elég húzós, de szólj a Jézuskának, hogy készítsen be egyet a fa alá, mert erre most nagy szükségetek lesz.
2008. dec. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Kicsit későn vettem észre a kérdésed, de a válasz remélem még hasznos lesz neked! A kenguru nagyon jó, amit az első válaszoló ajánlott húzos az ára de igaz, hogy megfelelő a babád számára.

Én még ajánlanám a terpeszbetétes pelenkát, a gyógyszertárba lehet kapni 750 ft 56-68-as méretig, mivel még csak 5 hetes amikor nem veszed fel a kenguruba akkor nagyon jó ha rajta van főleg éjszakára, mivel akkor van a legnyugodtabb helyzetben és szépen helyre tudja rakni a csípőjét. Az én kislányom 3 hónaposan kapta meg a terpeszpelust egész nap rajta volt, minden pelenkázáskor tornáztattam, és heti max. 2 tettem kenguruba amikor nagy bevásárlásra indultunk ketten és 6 hónaposan tünetmentes lett elhagyhattuk a terpeszpelust.

Az első nap, hogy hozzá szokjon kicsit nyűgös lesz, de másnapra már észre se veszi hogy rajta van. Én ruhán kívül tettem mert kidörzsölte a lábát, nem volt szép látvány, de megérte!!!

Boldog babázást kíván 6,5 hónapos anyuka!

2008. dec. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!