Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortol adtal babadnak nem...

Mikortol adtal babadnak nem babaknak valo kekszet, uditot, stb?

Figyelt kérdés
9 honapos a babam es elgondolkodtam azon, vajon meddig adjam neki a kifejezetten neki szant eteleket, amiket en nem tudok eloallitan? Annak idejen, amikor meg en voltam baba, ilyesmik meg nem voltak, eloszor arra gondoltam, hogy egy eves koraig fogok adni neki ilyesmit, de most mar ugy erzem, nem szukseges. Ti hogy gondoljatok ezt?
2011. máj. 18. 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Kekszet azt már kapott kb. 15-16 hós korától (Bahlsen vajas keksz, tehát nem háztartásit) de üdítőt 2 évesen ivott először, azóta sem sokat. kb. 5 decit összesen -:) Szerencsére teljesen elégedett a vízzel is. Ha nasiztatni akarod adj neki kölesgolyót, bulátát, inni meg 100%-os levet vízzel higítva. Mindig vannak értelmes alternatívák. Nemcsak a selejt Könnyű és Finom joghurt, meg a Jupi üdítő létezik... :))))
2011. máj. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én üdítőt semmiképpen nem fogok neki adni pár éves koráig. Boltban kapható kekszet, piskótát sem eszik, hisz ezekre egyáltalán nincs szüksége egy babának. Az én babám (1 éves) vizet iszik, vagy narancslevet, almalevet, amit én készítek. Édességként eddig csak házi kalácsot (kevés cukorral) kapott, azt nagyon szereti.

Bébiételeket sem adok, inkább főzök neki külön, bár már sokszor eszik a mi ételeinkből (ezek persze nem fűszeresek).

2011. máj. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kukót 6 hónapos koruktól kaptak, háztartási kekszet,piskóta tallért,töltött kekszeket,győri édest... csak 8 hónapos koruk után. Szénsavas üdítőket az első csak 2 éves kora után-de nálunk az nagy luxus,ha van ilyen.;2.gyermekünk 22 hónapos korában kapott először,de nagyon kicsit. Nem szénsavas üdítőket,szörpöt 1 éves koruktól adtam nekik- de az sem minden napos,sőt,nem is hetente van.
2011. máj. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na üdítőt, főleg szénsavasat, még én se akarok neki adni, eddig csak vizet ivott anyatejen és tápszeren kívül, még teát sem.

A babapiskóta, háztartási keksz szerintem nem olyan vészes, azt adom neki. (Én is ezeken nőttem fel, és makk egészséges vagyok) Babapiskótára és hasonló rágcsálni valókra azért van szüksége, mert jó fogzáskor, és fejlődik vele a kézügyessége is. Imádja a kislányom, ha egyedül ehet, és szertik az ilyen rágcsálni valókat, nem csak azért, mert édes, hanem az anyaga miatt is. A pirítós az egyik kedvence (hamarabb szokott elfogyni a kenyér, mint a sajt vagy a felvágott:D) Kanalasat még nem hagyom egyedül enni:D Próbálom azt adni neki, amit mi eszünk. Édességet nem tudom még mikor fogok neki adni először, lehet, hogy a szülinapján kap a tortából, elvégre az övé lesz:D De még ráér csokit enni. Töltött kekszet még nem akarok neki adni, csak símát és babapiskótából is azt, amelyiknek nincs a tetején cukor. Viszont babacsipszet 1,5-2 éves koráig adok neki szerintem. (puffasztott rizs, kukorica, kuki stb)

Köszönöm, csak kíváncsi voltam, ki hogy csinálja.

2011. máj. 18. 13:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!