Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a kislányom allergiás a...

Ha a kislányom allergiás a Gabi babasamponra, akkor mit használjak?

Figyelt kérdés

Nem vagyok benne biztos, hogy a sampontól kiütéses a bőre, de tegnap este feltűnt, hogy hajmosás alatt-után sokkal erősebben látszottak a vállán és felsőtestén a pöttyök.

Mostanában tesztelem, hogy mitől vannak a kiütések, már 2 hónapja tart, lehet ételallergia, de akár a sampon is, de a doktornő szerint akár a vírusos betegség hatása is. Abból már meggyógyult, de a bőre nem rendeződött.

E mellett még a tojásra gyanakszom.

Apuka fürdeti esténként a lányt, heti pár alkalommal mossa a haját mert izzadékony és még az ételt is belekeni. Eddig nem vettem észre a hajmosás is kiütés közti összefüggést, nem megyek be fürdetés közben a fürdőszobába, mert rögtön elkezd nyafogni a lányom, amúgy meg jól elbohóckodnak az apukával. Ezért nem is jutott eszembe ez az eshetőség sem, apuka öltözteti fel fürdés után is,én csak megkérdezem, hogy milyen a bőre és csupaszon reggel látom csak, de tegnap este én is ott voltam a fürdésnél.

Volt valakinél hasonló? Milyen sampont használtok? Megpróbálok váltani, mert ki kellene már találni, hogy a kiütés okozója.

14 hónapos, átlagos hajú a kislányom.


2011. máj. 17. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Esetleg a Babé. Én koszmó ellenit használok, de van ami sima kímélő Babé sampon. Ez jó a Te lányodnak is. Mindenképp olyat keress ami illatanyag mentes, mert abban nincs semmi allergizáló. Egyébként a Babé ilyen.
2011. máj. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi babé sampont használunk. Niveánk is volt, azzal sem volt baj.

Egyszer gabit is kaptunk ajándékba, az csípte a lányom szemét.

2011. máj. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem csodálkoznék, ha a Gabi termékek ilyet okoznak. Csak nézd meg az összetevőket. Próbáld ki azt, hogy csak hetente egyszer mostok hajat samponnal, a többi alkalommal csak sima vízzel. Fürdetőből és samponból vegyél olyat, amiben lehetőleg nincs parfüm, parabenek, kőolajszármazék (paraffin, hydrogenated Castor oil és társai). Ne vegyél Johnson's terméket sem. Nekünk Babylove samponunk van (DM-es), abban csak egy necces dolog van, a parfüm.
2011. máj. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bioderma termékeket használunk. A Gabitól nekünk is kiütéses lett a lányom.

Most ez a favorít, ezzel mosunk hajat is:

[link]

Amúgy meg ez nagyon jó:

[link]

Kislányom ekcémás, a gyóygszertári fürdetőre allergiás, hát, nem egyszerű eset...

Testápolónak meg Sanatopic-ot ajánlok!

2011. máj. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, azt hiszem először a Dm-est fogom kipróbálni, vagy a Babét.

A Bioderma termékek biztosan nagyon jók, de drágák is.

Ráadásul kicsit sztájkolok is, mert tavaly nyár elején rámtukmáltak a gyógyszertárban egy 5000 Ft-os napvédőt babának, megvettem de sajnos későn tudatosult bennem, hogy csak 1 évig jó a szavatossága, így ezen a nyáron már nem használhatom, szemben azokkal amik két évig is jók.

A tizedét sem használtuk el, és mehet a kukába:(

Szóval Biodermát nem veszek!

Bocsi, kicsit elkanyarodtam a témától.

2011. máj. 17. 15:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Babé,de az még drágább,mint a bioderma,de a DM-es is allergén:((((Ugyanott leszel vele!Üdv:kozmetikus anyuka
2011. máj. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mi aventeset használuk és nagyon jó, pedig nagyon érzékeny a babám bőre. És a szemét sem csipi:)
2011. máj. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!