Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha van utazóágyunk, van...

Ha van utazóágyunk, van értelme járókát venni?

Figyelt kérdés
Kislányom 7 hónapos, és eddig sajnos nem vettük meg a járókát, amit így utólag, már bánok.Félek, közel 8 hónaposan már nem marad meg benne.Viszont mindig is szerettem volna, szerintem jó dolog!Utazóágyunk van, ismerőseim szerint felesleges mind a kettő.Mert hogy azt is lehet erre a célra használni.Szerintetek?
2011. máj. 17. 07:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is fölösleges mind a kettő. Ha az utazóágynak olyan hálós az oldala, amiből kilát, akkor azt is használhatod járókának - már ha akarod.

Nekünk nem volt járókánk, és nem is bánom. 5 hónaposan már kúszva bejárta az egész lakást kisfiam, egy percig nem maradt volna meg a járókában. Előtte is habtapin, játszószőnyegen lent volt a földön, őt nem lehetett soha korlátok közé szorítani.

2011. máj. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az utazóágy NEM JÓ járóka helyett, mert puha az alja, ezért nehéz benne mászálni, megpróbálni felállni. Egy járóka viszont kemény aljú, ezért sokkal alkalmasabb arra, hogy játsszon benne a gyerek.

Az, hogy megmaradna-e benne - ez CSAK a te hozzáallásodon múlik, ha TE természetesnek tartod, hogy a gyerek benne van, és nem kapkodod ki az elsö nyafogásra, (meg ha nem egész nap ebben tartod), akkor a gyerek nem fog tiltakozni ellene.

De ennek ellenére nem tartom feltétlen szükségesnek, ha megoldható, hogy a lakás egy részet le tudd keriteni úgy, hogy ott biztonságosan tudjon minimális felügyelettel játszani. Erre kaphatók például ajtóba szerelhetö rácsok.

2011. máj. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, az utazóágy nem járóka az előbb említettek miatt.
2011. máj. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a járóka akkor nagyon jó, amikor elkezd állni, lépegetni. a rácsába tud kapaszkodni. erre az utazóágy nem alkalmas.

arra jó egyformán mind2, hogy benne hagyhatod a babát, amíg ki kell menned.


nekünk van mind2, de az utazóágy a nagyinál van, ott abban alszik.

2011. máj. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy gondolom, hogy ha már ott tartunk, hogy kapaszkodva feláll, erre nem alkalmas az utazóágy.Mert abban nem tud megkapaszkodni, olyan apró rések vannak a hálón.Ő gyönyörűen eljátszik egyedül, sokszor direkt nem zavarom.Lehet, beszerzünk egy járókát!Köszi
2011. máj. 17. 08:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Vehetsz járókát használtan is, nagyon olcsón. A járóka szélesebb, mint az ágy, és inkább fa járókát vegyél.

Mondjuk én nem tartom jó dolognak, ha állandóan benne van egy gyerek, nekem is volt, de kb. csak akkor volt benne, ha leszaladtam kivinni a szemetet, megnézni a postaládát, vagy ajtót nyitni, erre hasznos volt.

Ha ott vagy mellette, nyugodtan hagyd kúszni mászni mindenfele, felfedezni a lakást, hogy a saját tempójában tudjon fejlődni.

2011. máj. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Neked is köszi! Még nem kúszik, nem mászik, csak előre gondolkodtam ezzel.Pont az ilyen esetekre szeretném, hogy biztonságban tudjam, ah pl. főzök, és nem viszem ki a konyhába stb.
2011. máj. 17. 10:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!