Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen cipő a legmegfelelőbb...

Milyen cipő a legmegfelelőbb a kis totyogósnak? Puha vagy kemény talpú?

Figyelt kérdés
Kisbabám még csak 4 hónapos, szeretnék előre tájékozódni a megfelelő lábbeliről. Mik a tapasztalataitok? Barátnőmnek van egy 10 hónapos kislánya, ő már áll és segítséggel már lépked is, neki a gyerekorvos a kemény talpú cipőt mondta, abból is olyat ami fogja a bokáját. Én viszont eddig úgy tudtam hogy a lehető legtermészetesebb lábbeli a jó, tehát a puha talpú. Ezt a barátnőm nagyon leugatta, merthogy lúdtalpas lenne a baba ha nem kemény a talp... Én viszont azt olvastam hogy 2-3 éves koráig is max csak a hajlam jelentkezik lúdtalp terén....Szóval teljesen összezavarodtam, bár még van időnk, de nem szeretnék semmit elrontani...később nehéz ezeket a dolgokat korrigálni....
2011. máj. 15. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Én mindenben spóroltam, de a gyerekcipők kivételek voltak. Bizony, hajlékony talpúnak kell lennie, bokánál tartása legyen és jól szellőző, természetes anyagból készüljön.
2011. máj. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

lehet, hogy úgy értette a barátnőd, hogy van kifejezetten olyan cipő aminek a neve "puhatalpú", ez tulajdonképpen egy vékony bőr cipőke, ez bentre jó csúszásgátlónak.

a cipőnek amikor már jár olyannak kell lennie ami rendes cipő, tehát kemény talpú de rugalmas, könnyen hajlítható cipő ami fogja a bokát :)

2011. máj. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is a kemény talpú cipőt javasolta a gyermekorvos, sógornőméknek pedig az ortopéd gyermekorvos is megerősítette, hogy a puha talpú cipőben elterpeszkedik a talp, így nagyon hamar lúdtalp alakulhat ki.
2011. máj. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk a Dr Leo-t javasolta a doki, de annak merevnek tünt a talpa és nehéznek maga a kiscipő. Falcon-t és Siesta-t vettem:). Amelyiknek nem rugalmas a talpa magamnak se venném meg.

Viták vannak arról is, hogy a Siesta jó-e, merthogy van benne egy kis emelés. Megtapogattam, szerintem alig érezhető, viszont nagyon könnyű kiscipő és formás. De lehet, hogy aki csak ilyet használ állandóan, hosszú ideig, annak nem erősödik a talpizomzata.

A sarok kérge legyen olyan, hogy stabilan fogja a pici lábakat. A lányomnak javasolták, hogy ahogy oldalazni kezd használjunk cipőt, ameddig stabilan járni tud, és aztán gyakoroljon mezitláb. Neki sokkal könnyebb kiscipőben lépegetni, mert mezitláb inogott a bokája.

Van még un.Supinált cipő, ami a boka befeledőlését korrigálja. A babák többségének befeledől a bokája. Még nem láttam milyen, de lehet, hogy a kisszandálunk olyan lesz. Sokan dícsérik az Elefanten kiscipőket is. Azok is jó szerkezetüeknek tünnek.

Majd eldöntöd mi a szimpatikus!:)

Jó babázást!

2011. máj. 16. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Vannak un."puhatalpu cipők", szószerint kell érteni: ezeknek puha a talpa. Ezeket a dokik járástanuláshoz nem ajánják, és azok a szandálok sem jók, amik pántokból állnak.
2011. máj. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A puhatalpú cipők szerintem arra jók, hogy amikor a baba még nem tud járni mégse zokniban vidd el otthonról (persze mikor nincs túl hideg). Mikor elindul otthon elég a zokni.

Nekünk Falcon volt az első cipőnk, amit nagyon szeretett és én is. Aztán kiderült, hogy picit befelé dől a sarka, ezért azóta Salust hord, ami szupinált.

2011. máj. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
kemeny talpu a jo cipo a mar tipego babanak,mert konnyen kialakulhat a ludlab.
2011. máj. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!