Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Készíthetem így a "tejberizs"-t?

Készíthetem így a "tejberizs"-t?

Figyelt kérdés

A 6 hónapos lányom már sokféle zöldséget/gyümölcsöt eszik(húst még nem), szeret mindenféle pürét és főzeléket, de estére szeretnék valami laktatóbbat adni neki.

Arra gondoltam, hogy bolti tejpép helyett én főznék neki.


Csinálhatom úgy, hogy minőségi fehér rizst vízben megfőzök, aztán kevés bekevert tápszerrel összeturmixolom?

Vagy ti mit javasoltok?


2009. márc. 12. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen jó,úgy ahogy írtad.
2009. márc. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%
6 hónapos babának már nem muszály turmixolni, és nyugodtan megpróbálhatod neki bolti dobozos tejből is hisz ezeknek a tejeknek szinte semmi zsírtartalma nincs és közben felforralod.Ugyanezt grízzel is megcsinálhatod.
2009. márc. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is csinálhatod igy.

Én csak vízben szoktam jó puhára főzni, villával összetöröm és gyümölcspürével összekeverem. (kb fele rizs, fele gyümi)

8 hós kisfiú anyuja

2009. márc. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Kipróbálom ma este, hátha bejön neki.


Tehéntejet nem fog kapni egyenlőre (sok mindenre allergiás vagyok, és többek közt laktóz-intoleranciám is van, úgyhogy ő is HA tápot eszik), a főzelékeket is - ha épp nem főzőlével, akkor - tápszerrel lazítom neki.


Valamennyire muszáj vagyok pépesíteni, mert ami kb fél/harmad rizsszemnyi nagyságú ételdarab, azt már kilökdösi a szájából, vagy öklendezik tőle.

De már igyekszem nem fullsimára turmixolni neki, lassacskán csak megszokja :)

2009. márc. 12. 10:44
 5/5 anonim ***** válasza:

bolti tejet semmi esetre se adj a babának!

maradjon csak a tápszer!


üdv!


8 hos baba anyukája

2009. aug. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!