Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónaposan hasra fordul, már...

2 hónaposan hasra fordul, már fel akar ülni és egyebek? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hagyom őt, hagy próbálkozzon egyéni fejlődés szerint. Kb. 60 fokig már "felül". Alig tudom "visszatartani".

Viszont a zenélő-forgó az ágya szélén például nem különösen hozza lázba. Tudomásul veszi, hogy ott van, de ennyi.

Sokat jövünk megyünk az udvaron, magyarázok neki, meglátogatjuk családtagjainkat (2 telken külön, 3 családiházban élünk legszűkebb rokonaimmal), sok élmény, inger éri, mindig történik valami. Tehát amit a kiságyára szereltünk játékok, figyelemfelkeltők, mintha "kinőtte" volna. A karban tartott jövök-megyek sétálgatásra vágyik. Amit én is élvezek.

Elrontom, ha nem erőltetem a klasszikus formákat? Hanem igényei szerint segítem hozzájutni a hasznos ingerekhez?


2 hónap 1 hetesen 65 cm, kb. 6100 g. Nagy baba.


2011. máj. 13. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Csináld úgy, ahogy nektek a legjobb! Ha a baba a jövés menést igényli, hát tegyétek. Minden gyerek más!

A lányom pont ilyen volt, akkor volt nyugton, ha mentünk, a fiam az ellenkezője, ő nyugis típus, a nyugalmat szereti maga körül, a megszokott otthoni légkört a kiságyát, a szobáját. Ha megyünk valahova mindig nyűgös, pedig mi is megyünk, mert a szüleink vidéken laknak és rendszeresen járunk hozzájuk!

2011. máj. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyeld az igényeit és a fejlődési ritmusát, és ahhoz alkalmazkodj.

Nem kell "visszatartani", de ne is segíts neki, például ne add oda a kezed, hogy felüljön. Ezt magától kell megtegye.

2011. máj. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs ezzel baj, minden baba a saját ütemében fejlődik. Az én lányom is erőlködik a pihenőszékben, hogy ő már felülne.

De pl. még csak oldalra fordul. Ha hason van, nem emeli fel a fejét, de a fenekét emelgeti, húzza az egyik lábát is, szerintem inkább megfordulna, csak ne kelljen hason lennie. :)

Az a fontos, hogy ő jól érezze magát. És ha ő ízt szereti, hogy mászkáltok, akkor hajrá. :)

2011. máj. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez érdekes mert, hason utál lenni a kisfiam nálunk is. Nem mondanám, hogy emeli a fejét, de sajnos ezt sem erőltetem. Sokszor sírásba fulladt elején a dolog.


Mi nem utazunk, hanem itt élünk egy kupacban, így egyet gondolunk, felkapom és látja, hova megyek (megyünk). Imád nézelődni.


A babakocsizást sajnos hanyagolom is, mert ha alszik, csak akkor "élvezi". Egyébként onnan az eget nem igazán szereti bámulni.

2011. máj. 13. 10:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Szép nagy babád van.Már unalmasak neki a megszokott játékai.Ilyenkor más jobban szeretik felfedezni a világot.A kezedben többet lát,több minden felkelti az érdeklődését.Amit ő magától csinál azt hagyni kell,ne tartsd vissza.
2011. máj. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%

Az én gyerekem is ilyen volt, 3 hónaposan hasból felhúzta magát ülő helyzetbe, mert utált feküdni. Persze mindenki azt mondta, h én vagyok az antikrisztus, amiért "ültetem" a 3 hónapos gyereket, de magától ült fel. a babakocsiban is csak így maradt el. Más anyuka még a 6 hónapos gyerekét is fektetve tologatta, na hát nálunk ennek 3 hósan vége lett. Csináld úgy, ahogy a babádnak a legideálisabb, és ne azt, amit "szoktak", vagy "kéne". Hagyd, hogy csinálja, amit tud, csak te nem erőltesd többre, és minden ok lesz.

1 éves baba anyukája

2011. máj. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!