Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » HOgy váltsam ki az étkezését?

HOgy váltsam ki az étkezését?

Figyelt kérdés
egy hónapja hozzátáplálunk, de nem tudom kiváltani a tízórait. Kisfiam mindíg kéri a tápszert (80-120ml) és csak utána hajlandó megenni a gyümölcsöt,v főzeléket (100-140). próbáltam hogy megitatom az evés előtt, de hiáa ivott meg 30ml teát, mikor kanalazni kezdtem, üvöltött, és csak akkor nyugodott meg mikor a tápot kapta, ha 3/4 én túlvolt akkor megeszi a kanalast is, és még van hogy a maradék tápot is. Mit csináljak? hagyjam hogy majd később váltsuk ki? 5 hónapos, éhenkórász :)
2011. máj. 11. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem ne várd meg,míg nagyon éhes lesz.azelőtt kínáld meg kanalas étellel,kb fél-1 órával előtte,mielőtt szokott enni

ezt jól megfogalmaztam :)))bocsi

egyébként nálunk pont fordítva volt...kanalazott egy ideig,aztán ellökte...mikor tettem volna le aludni,akkor meg ordított a tápszerért:)

majdnem 9 hónapos volt,mire sikerült jóllaknia a szilárd étellel

2011. máj. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is úgy csináld ahogy az első válaszoló írta. Ha tudod hogy pl 10 órakor fog tízóraizni, akkor 9:30-kor kezd el szépen etetni. Ha annyit evett amennyi jól esett neki, akkor utána jöhet a tápszer. Egyre több szilárdat fog kérni és egyre kevesebb tápot. Majd rájön, hogy nem csak tejjel lehet jóllakni. :)
2011. máj. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, de ezt pl azért nehéz megoldanom, mert ha pl, fél 7 kor kel, akkor 7 kor reggeli, és kb 8 - fél 9 körül alvás, és kb 10 kor kel fel, akkor meg már ugye éhes, mert 3 óra is eltelt az evés óta :( Ő még úgy alszik hogy délelőtt másfél óra kb, és ebéd után a séta alatt 20-30 perc, és délután kb 2 óra.
2011. máj. 12. 09:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!