Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Idegbeteg terhességből lehet...

Idegbeteg terhességből lehet idegbeteg baba?

Figyelt kérdés
2011. máj. 8. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát persze! Sok sikert, szurkolok, bár fura egy cél...
2011. máj. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
7 hónapos a fiam...
2011. máj. 8. 19:28
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem baj nem késtél le semmiről =3
2011. máj. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Orvosi idegbajról beszélünk, vagy magadnak állítottad fel a diagnózist?

Egyébként a kicsi mindent átvesz az anyától... ezt is. Le lehet szoktatni róla, csak most is nyugodt környezet kéne neki.

2011. máj. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tinker Bell ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy van összefüggés az anya terhességének milyensége és a baba természete között.


Példaként az öcsémet tudom felhozni, mert anyum terhessége alatt elég sokat idegeskedett. Öcsém nagyon érzékeny ember lett. Nagyon sokat sírt, nehezen fogadja a kritikát.

2011. máj. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Rengeteget idegeskedtem a terhességem alatt. Nem azért mert igy éreztem magam jól, hanem mert minden az alatt a 9 hónap alatt jött.

A fiam elég jó kedélyű baba, sokat mosolyog, de nagyon sokat csapkod, mikor valami nem ugy van ahogy ő szeretné, elkezd "fujtatni" csapkod, és látszik rajta h mérges.


Ezeket a kommenteket nagyon köszönöm, több lettem tőle!

2011. máj. 8. 19:49
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is idegbeteg voltam mindkét terhességem alatt,és rengeteget sirtam,borzasztó volt. Ennek ellenére e gyerekeim kiegyensulyzottak,kevés gond van volt velük babának,szerintem nincs összefüggés. Viszont a 2 évesem nekem is csapkod,és tárgyakat dobál ha mérges.Ez egyrészt az hogy minden két éves ilyen,másrészt viszont én voltam a hülye,mert születése után sokszor a vagdalódzást választottam feszültséglevezetésnek,és lehet hogy most azt mutatja be amit tőlem látott.Már igyekszem magam kontrollálni.
2011. máj. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha alapból nyugodt a baba, akkor szerintem nem nagyon volt rá hatással a terhesség alatti idegességed. Az, hogy ha valami nem úgy jön össze neki és csapkod..., hát Istenem! Az én gyerekem is tuningolja magát.

Szerintem ennél fontosabb, hogy a "kinti" életében lássa az anyukáját, környezetében élőket nyugodtnak, kiegyensúlyozottnak. Azt a mintát követi, amit lát.

(de ez csak az én véleményem).

2011. máj. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is sokat idegeskedtem terhesség alatt, de nagyon nyugodt babám van. 7 hónapos. Akivel megállok beszélgetni az utcán, szinte mindenkinek feltűnik hogy mennyire nyugodt baba. :) De tényleg! Úgy el van terülve a babakocsiba mint a nagy alföld. Nézelődik, ha rá mosolyognak vissza mosolyog. Tehát nem hiszem hogy hatással van a terhesség alatti idegeskedés. Annyit viszont én is tapasztaltam, hogy mikor sírtam vagy épp ideges voltam, akkor a baba is rugdosott a pocakomban. Szóval a pillanatnyi idegesség az pillanatnyi rugdosást/mozgolódást válthat ki a babából. Szerintem! De ez csak az én véleményem :)
2011. máj. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én elég ideges, vagyis inkább szorongó vagyok - plusz veszélyeztetett terhes voltam, kórházzal. A babám (9 hós) meg tök nyugis, szerintem az apjára ütött :)
2011. máj. 9. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!