Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedül lehet hagyni egy...

Egyedül lehet hagyni egy kúszó-mászó babát a szobában játszani?

Figyelt kérdés
Középen játékok a szőnyegen, körbe-körbe szekrények vannak és egy dohányzóasztal. Bármi, amit csinálok mellette, más helységekhez kötődik, ahonnan nem látok rá, így eddig sűrűn benéztem, de mostantól... ?
2009. márc. 10. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
hát amíg csak mászott, én magára tudtam hagyni, sőt volt hogy ő hagyott engem magamra, elindult a lakásban felfedező útra.most próbálkozik a felállással, már hátat se tudok neki fordítani.
2009. márc. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Nehéz ez, bár az én babám még nem mászik, kúszni is nehezen kúszik, így nekem ez még hátravan. De szerintem először is biztonságossá kell tenni a helyiséget, ahol van a gyerkőc, pl. sarokvédők mindenképp, konnektorvédő, amelyik fiókba nem akarod, hogy belenyúljon, oda fiókvédő. Ha ezek megvannak, akkor már nyugodtabban teheted a dolgodat, de azért én még így is sűrűn benéznék.
2009. márc. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha elkezd mászni, úgysem fog ott maradni egyedül. Tuti utánad teker majd. Én viszem magammal mindenhova, mert ki-be pakolj a fiókokat, mindent felborít, virágföldet tereget a lakásban, ha egy fél percre is magára hagyom. Teheted járókába, ha megmarad benn, bár ez szívtelenség egy kis felfedezővel szemben.
2009. márc. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán!

Persze attól függ, mennyi időt hagyod magára a szobában és mennyire biztonságosak a bútorok.

Nálunk amikor elkezdett mászni, 2-3 napon belül elkezdte nyitogatni a szekrényajtókat is és pakolt belőlük kifele. Úgyhogy a szekrényekben ne legyen semmi veszélyes dolog (pl. apró dolgok, amit lenyelhet). Arra is vigyázz, hogy mászásból már felkapaszkodhat, és leránthatja a terítőt, szekrénypolcon lévő tárgyakat. A fejét is könnyen beverheti, úgyhogy erre is érdemes valamit kitalálni.

Egy-két percig egy biztonságos szobában biztos ott lehet hagyni, de állandóan rá kell nézegetni.

11 hónapos kisfiú anyukája

2009. márc. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Hát én nem hagytam, mert mindig mikor kiszaladtam vmiért, akkor történt a baj. Főleg miután már felállt. Aztán most, hogy megy. Egy kész katasztrófa. Még a saját lábában is elesni:) Aztán meg üvölt mint akit nyúznak:)
2009. márc. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon. Esetleg, ha bababiztos a terep 80 cm magasságig, de fülelni, s 5 percenként benézni! Inkább tegyél le neki egy takarót ott, ahol te vagy.Egy vastag paplant bevonsz gyerekmintás anyaggal, s rááldozod. Vagy egy gyerekszőnyeget. Inkább tedd járókába, amíg dolgod van.

Mindig egy új játékkal, amit már elfelejtett, s nem kap meg máskor.

2009. márc. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2009. márc. 10. 13:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!