Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tud kakilni, csak...

Miért nem tud kakilni, csak gyógyszerrel a 2.5 hónapos babám?

Figyelt kérdés
4. napja, hogy nem kakilt a kislányom, az inger megvan erőlködik és utána semmi. Már mindent próbáltunk: kamilla, szélcső, torna, maszirozás ...de semmi, tegnap a védőnőm a Leavolac szirupot javasolta és azzal sikerült jó sokat kitolni, de azóta megint semmi, pedig erőlködik szegénykém. De észrevettem, hogy a napokban megváltozott a tejem is sűrűbb lett. A szopizás is azóta kínszenvedés, kortyol kettőt és elkezd üvölteni, alig tudom megvígasztalni,mert elkezd fájni a hasa. Nagyon szenved, pedig eddig olyan szépen szopott. Hozzá teszem születése óta hasfájósak vagyunk, és csak anyatejes. Előre is köszönöm a válaszokat.
2009. márc. 10. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Valószínűleg akkor a te étkezéseden kellene változtatni valamit. Iszol elég folyadékot? Szoptatós teát? Próbáld ki, hogy reggelire eszel egy kanál szilvalekvárt tejjel, vagy szilvalekváros kenyeret tejjel. Nálunk ez bevált. Nekem nem volt bajom, de a babámnak segített. Próbáld ki, hogy néhány napig ezt eszel, vagy joghurtot, müzlit és figyeld meg a babád reagálását. Nálunk 2 napon belül javult a helyzet.


Remélem mihamarabb jobban lesz! Boldog babázást!

2009. márc. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Próbálj te enni szilvakompótot,esetleg lekvárt, és igyál tobb folyadékot, hátha kicsit hígabb lesz a tej. nekem ha szilvákompótot eszem, tuti hogy naponta 5-szor kakil. nem igazán értem,hogy ilyen pici baba már nem tud kakilni- nekem a kezdetektol ezzel nincs gond (naponta átlag 2-3szor)és szintén anyatejes.
2009. márc. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem tudom miért de nekem is ilyen kor körül kezdte ezt a nemkakilást anyatejes babóm. Képes volt 5-6 napig nem kakilni, amit a mai napig csinál, most már négy hós mult. Itt a fórumon sokan azt irták mikor kérdeztem, hogy a tejcisek ritkábban kakilnak , szinte teljesen felhasználják a tejcsit. Én harmadik nap után jó erős, kb 50 g jó cukros kamillateát adok a virágzatból és nem filterből főzve, és már kakil is délután. Ha nem cukrozom mdg rendesen, nincs kaki sajna:( ja , és idzok sok rostoslevet, paradicsomlevet, ezek én is főzit, szilvalekváros kenyér, ez is segít, átmegy a tejcibe a rost. Igy is próbáltad már?
2009. márc. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
bocsi az elozo vagyok, nehogy magadra vedd, hogy vlmit rosszul csinálsz, csak nekem ez érthetetlen és bizti nagyon szenvedtek ettol mindketten
2009. márc. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
elozo elozo
2009. márc. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
nekünk is volt ilyen probléma / 3 hós kisfiú /, Sok folyadékot ittam, a babát pedig masszíroztam, melegítettem, sokat foglalkoztam vele - ekkor ellazult, védőnő mondta hogy görcsös a gyerek. Esetleg hőmérőzés. Sok sikert. Jó babázást.
2009. márc. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg várd meg, hogy megtanuljon rendesen kakilni. Nem tart örökké az erőlködés, nem baj, ha ritkán van kaki. Az én babám 3 hós korától 5 hós koráig hat naponta kakilt, normális állagút. Nem kell mindenfélével "kezelgetni", az még ok, hogy te eszel vmit amitől szerinted kakilni fog, ha úgy gondolod hatásos lehet nektek-nálunk mjuk nem hatott semmi ilyesmi-mindegy volt, hogy mit eszem. Ne hőmérőzz, kúpozz, kamillázz cukorral, hadd álljon be a babád normális emésztése. Ha nehezen kakil tarts ellen a lábának, hogy könnyebben tudjon nyomni. Neki szokatlan ez a folyamat, a pocakodban nem érzett hasonlókat, ezért viseli meg. Pár hét és rendbe jön, addig tornázzatok, masszírozd, ezek jó dolgok, de hagyd hadd menjenek a dolgok a maguk útján...
2009. márc. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
koszi a lepontozást, hát ezért annyira nagy hulyeséget nem írtam- hisz csak a tapasztalatom osztottam meg, na de nektek aztán nem érdemes
2009. márc. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!